0 رای   - 

روزهای فاطمه علیها السلام

کتاب روزهای فاطمه (علیها السلام ) شرح خطبه فدک حضرت زهرا (علیها السلام ) به نویسندگی علی صفایی حائری است . در این کتاب نویسنده به خطبه فدک یعنی سخنرانی حضرت زهرا س در مسجدالنبی پس از رحلت پیامبر ص پرداخته است . 
موجود
180,000 ریال

در کتاب پیش رو ماجرای فدک ، احکام ، توحید ، معاد ، نبوت ، قرآن ، چگونگی وضعیت عربستان قبل از بعثت پیامبر ( ص ) ، فعالیت های پیامبر ( ص ) و حضرت علی ( ع ) برای گسترش اسلام ، غدیر خم ، فتنه ها و ماجرای سقیفه بیان شده است . این کتاب در 127 صفحه توسط انتشارات لیلة القدر به چاپ رسیده است .

بخشی از این کتاب را مطالعه بفرمایید :

ترجمه خطبه فدک :

هوشیار باشید ! که می بینم به تن آسایی و پستی ، دل نهادید و زمامدار سزاواری را از آن دور ساختید و به آسودن در خلوت رو کردید و از تنگی به فراخی زندگی ، دل خوش داشتید . در نتیجه ، آن چه به جان خریده بودید ، بیرون انداختید و هر چه به گوارایی فرو برده بودید ، بالا آوردید ، لیکن بدانید : گر شما و همه اهل زمین کفر ورزید ، به خدای زیانی نخواهد رسید که خدا بی نیاز ستوده است . آگاه باشید ! من آنچه شرط بلاغ است ، با شما گفتم ، با آن که می دانم خواری با وجودتان سرشته و نیرنگ بر دل هایتان چیره گشته ؛ لیکن این شکوه ها جوششی از اندوه نفس و تسکینی بر فوران خشم و گشایشی بر آلام درون و خروشی بر تنگی دل و در نهایت اتمام حجتی بر شماست . تا بعدا عذری بر غفلت و بی خبری نیاورید .

اکنون این شما و این مرکب خلافت ارزانی تان باد ! به آن محکم درآویزید ، اما بدانید پشتش زخم و پایش لنگ و همراهش ننگ است و داغ خشم الهی و نشان عار ابدی با او همراه است و شما را آسوده نگذارد تا به آتش افروخته دراندازد ، آتشی که هر دم فروزد و دل و جان را بسوزد . آنچه می کنید در محضر خدا حاضر است و ستمکار را به زودی فرجام کار حاصل است . منم فرزند آن پیامبر نذیر که بیم می داد شما را از آنچه پیش رو دارید از عذاب شدید ؛ پس هر چه می خواهید بکنید ، ما هم کار خویش کنیم و انتظار کشید ما نیز انتظار می کشیم .

سایر مشخصات محصول

شابک : 978-964-7803-19-9
مولف : علی صفایی حائری
انتشارات : لیلة القدر
تعداد صفحات : 127
موضوع : شرح خطبه فدک حضرت زهرا س
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 83-19926
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها