0 رای   - 

زان تشنگان

زان تشنگان کتاب سوم از مجموعه ی کآشوب است که نشر اطراف در آستانه ی محرم هر سال منتشر می کند . این کتاب روایت سرایت دلبستگی است . قصه ی دست به دست شدن سرسپردگی ابدی . بیست و چهار نفردر این کتاب زندگی شان را جستجو کرده اند تا آستانه ای بیابند که بعد از آن برای همیشه به شور محرم پیوند خورده اند . بیست و چهار نفر در جستجوی خاطره هایشان به غریبه یا خویشاوندی رسیده اند که سالی و ماهی و روزی این عشق...
موجود
360,000 ریال

کتاب زان تشنگان مانند دو جلد دیگر مجموعه کآشوب مجموعه ای است از روایت های مختلف که در این جلد بیست و هار روایت از روضه هایی رازندگی می کنیم می خوانید .

بخشی از روایت اول با عنوان " مدار بسته " را بخوانید :

بیشتر از سی سال از اولین فیلم برداری هایم می گذرد ، حالا گاهی گرد و خاک دوربین های قدیمی را پاک می کنم . دوربین های تصویربرداری تخت گاز چند نسل نوار مغناطیسی جلو زده اند . حالا با کیفیت ترین لنزها توی تمام جیب ها به هم می رسد و کمتر کسی برای دوربینی انگشتانش را V شکل باز می کند . مردم چشم سوم شان را کنج کیف یا جیب شان گذاشته اند . به محض اینکه کسی میان معرکه ی خیابان یقه ی دیگری را می گیرد ، یا شخصی لبه ی پل قصد خودکشی دارد یا نوازنده ای بیخ سه کنج پاگرد مترو توجه شان را جلب می کند چشم سوم را می کشد بیرون و شروع می کنند به تصویر گرفتن . کمتر کسی به صرافت می افتد که زاویه ی دیدن ، فاصله تا سوژه و نوع حرکت دوربین چقدر می تواند در برداشت ما از ماجرا دخیل باشد . حج محمود اما راه خودش را رفت . راه کشف شعبده های تازه . این سال های اخر تازه با انیمیشن ، موشن گرافی ، تلگرام و اینستاگرام ، تولید محتوا و چیزهای هیجان انگیز دیگر آشنا شده بود اما بازی برایش سخت شده بود . اب رفته بود . ابروهای پرپشت را شیمی درمانی بر باد داده بود و لنز چشم هایش تار شده بود . نمی شد با برق شیطنت و وسوسه های تازه را در آن ها دید . با هیچ دستمالی یا پر آستینی هم نمی شد غبارشان را گرفت . با این همه مغرور و قدرتمند باقی ماند . لب تختش می نشستم و می فهمیدم برای درک کردنش در آن روزها باید در دریچه ی چشمش می نشستم تا می فهمیدم چقدر لذت دارد کاری بکنی که فرزندت پوست بیندازد . حج محمود را با خاکی که از کربلای چهار آورده بود به خاک سپردیم و واقعا نمی دانم در این دو سه سال آخر که بستری بود و در این یک سالی که به دیار خاک سفر کرده کدام شیر پاک خورده ای توی میکروفن حسینیه ی اعظم ، پاتوق سال های آخر پدرم ، فوت می کند که " یک دو سه امتحان می کنیم . "

سایر مشخصات محصول

وزن : 270 گرم
شابک : 9786226194297
انتشارات : اطراف
تعداد صفحات : 236
موضوع : داستان های فارسی قرن بیستم خاطرات
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 5751683
قطع : وزیری
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها