1 رای   - 

زیارت عاشورا

کتاب زیارت عاشورا ترجمه سید مهدی شجاعی ، از مجموعه ی نیایش ها و زیارت های این نویسنده است که دارای ترجمه ای زیبا همراه با متن عربی است که این کتاب به زبانی شیوا و گیرا متون را ترجمه کرده است .
موجود
60,000 ریال

کتاب زیارت عاشورا از مجموعه ی چند جلدی با عنوان « نیایش ها و زیارت ها »  است .مجموعه نیایش ها و زیارت ها ، دربردارنده تعدادی از ادعیه و زیارات مفاتیح الجنان با ترجمه سیدمهدی شجاعی است . از جمله ادعیه ترجمه شده در این مجموعه می توان به دعای ندبه ، دعای عرفه ، مناجات شعبانیه و زیارت امام رضا(ع) اشاره کرد .

زیارت عاشورا ، زیارتنامه‌ای که شیعیان برای زیارت امام حسین (ع) ( از دور و نزدیک ) و یارانش و یادآوری واقعه عاشورا به ویژه در روز عاشورا می‌خوانند . این زیارتنامه از امام محمد باقر( ع ) نقل شده و نزد شیعه دارای اهمیت بسیاری است .

روایاتی درباره قرائت زیارت عاشورا از معصومان صادر شده است . در روایتی که علقمه بن محمد حضرمی از امام باقر (ع) نقل کرده است ، ثواب خواندن زیارت عاشورا پس از سلام بر امام حسین و دو رکعت نماز ، این است که هزار هزار سیئه از مومن محو می‌شود و هزار هزار درجه بالا می‌رود . همچنین کسی که این زیارت را بخواند ، از کسانی خواهد بود که در رکاب امام حسین به شهادت رسیده‌اند و در درجات آنها هم شریک می‌شود و همچنین در ثواب تمام انبیا ، رسولان و هر کس که امام حسین را از روز شهادتش زیارت کرده است . چنانکه علقمه از امام باقر (ع) نقل کرده ، امام پنجم شیعیان بعد از نقل این زیارت فرمود : « ای علقمه ! اگر توانستی هر روز از عمرت حسین (ع) را با این زیارت ، زیارت کنی ، این کار را انجام بده ، پس برای تو ثواب تمام این زیارت است . »

برای آشنایی با ترجمه کتاب قسمتی از کتاب را مطالعه کنید :

سلام بر تو ای اباعبداللّه . سلام بر تو ای فرزند رسول‌الله . سلام بر تو ای فرزند امیرالمؤمنین و فرزند سید امامان و جانشینان پیامبر . سلام بر تو ای فرزند فاطمه ؛ سرور زنان جهانیان . سلام بر تو ای خون خدا و فرزند خون خدا و ای تنهای برگزیده مظلوم سلام بر تو و بر آن جان‌ها که به مقام فناء در تو رسیدند . از من بر همه شما سلام ؛ سلام جاودانه خدا ، تا آن زمان که من زنده‌ام و تا آن زمان که روز و شب باقی است . یا اباعبدالله ! چه دهشتناک است داغ تو . و چه عظیم و سترگ است سوگ تو بر ما و بر تمامی مسلمانان .

سایر مشخصات محصول

وزن : 50 گرم
شابک : 9789643371128
مولف : سید مهدی شجاعی
انتشارات : نیستان
تعداد صفحات : 39
موضوع : ترجمه زیارت عاشورا و صلوات بر امام حسین
قطع : جیبی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها