0 رای   - 

سه دیدار با مردی که از فراسوی باور ما می آمد 2

 جلد دوم کتاب سه دیدار با مردی که از فراسوی باور ما می آمد ، در میانه میدان ؛ بر اساس زندگی امام روح الله خمینی ( ره ) عارف ، فیلسوف ، سیاستمدار رهبر فقید انقلاب اسلامی ایران به نویسندگی نادر ابراهیمی است . کتابی است که روایتی عظیم و مستند از شخصیت رهبر کبیر انقلاب اسلامی ، امام خمینی ( ره ) را در دل خود جای داده است .
موجود
280,000 ریال

آنچه در کتاب پیش رو از مقابل دیدگان مخاطبان گرامی عبور می کند ، دوران حضور پدر امام خمینی ( ره ) در زندان شاهنشاهی و در نهایت شهادت وی است . در این کتاب دوران مبارزاتی امام ( ره ) در جوانی و تجربیات حضور ایشان در حوزه علمیه و بعد از آن دیدارهایی که امام خمینی ( ره ) با آیت الله بروجردی و آیت الله کاشانی داشته اند نگاشته شده است .

یکی از جذاب‌ترین بخش‌های این کتاب دیدار امام ( ره ) با محمدرضا پهلوی است . جایی که مردی مقتدر و رهبر با نگاهی نافذ و خداترس و بدون هیچ گونه هراسی در مواجهه با محمدرضا شاه همراه با مناظره‌ای عقلانی و معنوی مخاطب را مجذوب این شخصیت عظیم می کند .

نویسنده برای آنکه بتواند فصل مهمی از تاریخ بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی ایران را به مخاطب ارائه دهد با قلمی شیوا در قالب داستانی ، مستند و گزارش گونه بیان کرده است . مستندهایی از کودتای 28 مرداد و روایت هایی از تصویر زیبای نماز خواندن امام ( ره ) در سن ده سالگی . و در پایان کتاب روایتی پر از غم و اندوه از رحلت امام خمینی ( ره ) ارائه شده است .

بخشی از این کتاب زیبا و قابل تامل را مطالعه بفرمایید :

به دنبال دیدار سوم :

شاه در مقابل ابر مرد تقدیر :

شاه اگر می توانست او را بشناسد و بداند که اوست دست های قدرتمند تقدیر ، در واقع ، این شاه بود که سایه ی عطوفت خدا را بالای سر خویش داشت نه آن مرد روحانی سربلند سر به زیر ... و با وجود این ، انسان سودا می بافد که بپرسد : در آن دقایق شگفت باز نیامدنی ، شاه اگر خبر می شد که این مرد کیست که در برابر او ایستاده است ، و بیست و چهار سال بعد چه بلاهایی بر سر او و خاندانش نازل خواهد کرد ، و اگر می توانست برای یک نفس ، به آن روزهای آینده ی سرشار از عذاب و اضطراب خویش سفر کند و بر جمیع دیوارهای یک سرزمین پهناور ، عکس و نام این مرد را ببیند ، آیا ، بی درنگ ، قلبش از کار نمی ایستاد ؟ آیا ناگهان دردی عظیم در قفسه ی سینه ی خود احساس نمی کرد و زانوزنان نمی نالید : پزشک ... پزشکم را خبر کنید ! و آن گاه از پا در نمی آمد ؟ شاه به حاج آقا روح الله نگاه می کرد و دلش می خواست دست زیر چانه ی آن مرد روحانی بگذارد ، سرش را قدی بلند کند تا به اجبار چشم در چشم شاه بدوزد و ابهت شاه او را در هم بکوبد . شاه یقین داشت که نگریستن در چشمان چنان سلطان زورمندی ، کاری آسان نخواهد بود ...

سایر مشخصات محصول

شابک : 978-964-506-983-2
مولف : نادر ابراهیمی
انتشارات : سوره مهر
تعداد صفحات : 270
موضوع : زندگینامه امام خمینی ره
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 2009437
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها