کتاب سی کشتی یک فرمانده

سی کشتی یک فرمانده

23,000 تومان

کتاب سی کشتی ، یک فرمانده به قلم لیلا نظری گیلانده و دربردارنده خاطرات ناخدا فرید آگه دل از پیشکسوتان نیروی دریایی ایران اسلامی ست . این کتاب حاصل یک گفتگوی خودمانی با این فرمانده متواضع و موفق سالهای دفاع مقدس و سالهای پس از آن ؛ با قلمی روان و برای مخاطبین علاقه مند نوجوان است .

تعداد:

آخرین موجودی

سی کشتی یک فرمانده عنوان کتابی با موضوع خاطرات ناخدا فرید آگه دل از نیروهای کهنه کار و قهرمانان نیروی دریایی ایران اسلامی ست .

در این کتاب از مجموعه قصه های دریا لیلا نظری آگنده نویسنده کتاب پای صحبت های شیرین و جذاب یکی از ناخداهای پیشکسوت نشسته است و زندگی نامه و خاطرات ایشان را از دوران دفاع مقدس ایشان را با قلمی روان برای مخاطبین نوجوان خود نقل می کند .

ناخدا آگه دل متولد سال 31 در باکو و بزرگ شده در تهران است . او با رتبه سوم و به عشق دریا و خدمت وارد نیروی دریایی شد .

ایشان برای آموزش ساخت کشتی و محقق کردن آرزوی مهندسی کشتی ، سال هایی را دور از وطن گذراند .

در روزهای سخت دهه شصت ناخدا آگه دل ؛ کار اسکورت کشتی های باری را به عهده گرفت . ایشان برای به سلامت رساندن این کشتی ها ابداعات و تلاش زیادی نمود و بدین سبب به درجه ناخدا یکم رسید .

در انتهای کتاب تعدادی تصویر از ایشان به چاپ رسیده است .

« موشک های هدفدار وقتی هدف را می دیدند ، از طریق امواجی که به سمت هدف می فرستادند ، آن را نقطه گذاری می کردند و دقیق می زدند به هدف . خاصیت مه پاش برای همین بود که هر وقت این موشک به سمت مان شلیک می شد ، امواج رادارش به دانه های آب می خورد و برگشت نمی کرد و هدف را گم می کرد . این یکی از راه ها بود که من اجرا می کردم . درست مانند ترفند آب پاشیدن به دودکش کشتی برای موشک های حرارتی که هدف شان دودکش ناو در داغ ترین جای کشتی بود ، چون حرارت موتورخانه از دودکش بیرون می آمد و موشک بلافاصله آنجا را می گرفت و به هدف خود اصابت می کرد . »

بخشی از کتاب سی کشتی ، یک فرمانده صفحه ی 169

جدول اطلاعات مقادیر
موضوع خاطرات ناخدا فرید آگه دل
مولف لیلا نظری گیلانده
انتشارات سوره مهر
تعداد صفحات 214
شابک 9786000305376
وزن 167
جلد شومیز
شماره کتاب شناسی ملی 4945623
قطع رقعی
chat نظرات (0)
امتیاز
(0 امتیاز)
فعلا نظری از طرف مشتریان وجود ندارد.