2 رای   - 

شش ماه پایانی

کتاب شش ماه پایانی نوشته آقای مجتبی الساده و ترجمه آقای محمود مطهری نیا است که در این اثر نویسنده با مطالعه و تحقیق در منابع و تفحص در روایات موفق به ارائه اثری شده که در آن وقایع و حوادث شش ماه آخرین از سال ظهور حضرت موعود امام مهدی  علیه السلام قابل بررسی و مطالعه است . 
موجود شد خبرم کن !
نا موجود
200,000 ریال

این اخبار مسلمین را به هوشیاری ، آمادگی ، انتظار و اطلاع جامع درباره آخرالزمان دعوت می کند و از آنان می خواهد که همه مناسبات و روابط فردی و اجتماعی خود را متناسب با آن شرایط ویژه تنظیم کنند تا شاید از فتنه ها در امان مانند و در زمره مشتاقان و منتظران شاهد ظهور آخرین منجی موعود باشند . بسیاری از محققان در میان ملل مختلف با اشتیاق تمام سعی در تنظیم این اخبار داشتند تا شاید از میان آنها امکان عرضه تصویری روشن از سالها و حتی ماههای ماقبل ظهور منجی فراهم شود .

بسیاری از مردم ما اصلا نمی دانند که نشانه ظهور یعنی چه ؟ چون تا به حال چیزی در این باره نشنیده اند و خود هم به دنبال جست و جوی چنین مطلبی نبوده اند . لذا با دیدن چنین جریانهایی هیچ چیز به ذهن آنها بی تفاوت رد می شوند که گویی اتفاقی نیفتاده است . نتیجه مواجه شدن بعضی دیگر هم با این وقایع چیزی جز شک و شبهه در اذهان آنها نیست . آن هم به حدی که قدرت تشخیص خود را به کل از دست داده و مبهوت و متحیر می شوند .

با توجه به این همه بی خبری سعی کرده ایم تا آنجا که می شو پرده ابهام را از مسئله نشانه های ظهور حضرت مهدی ( عج ) بزداییم و به شکل جدیدی این مطلب را مطرح کنیم . به طوری که هر فرد مومن و متعهدی بتواند با پیگیری جریان ها حسب تاریخ وقوع آنها ، چشم انتظار آمدن حضرت و دیگر حوادث و وقایع مرتبط با آن باشد .

بسیاری از نویسندگان نشانه های ظهور را به دو دسته حتمی و غیر حتمی دسته بندی می کنند و به طرح و بحث آنها می پردازند . برخی دیگر هم به طور اجمالی و فشرده با نگاهی گذرا به این مطلب رد می شوند . در حالی که در زمان حاضر آنچه مهم است این است که هر فرد بتواند با پیگیری این حوادث در دام آنها که به دروغ ادعای مهدویت می کنند نیفتاده و به خاطر کثرت وفور اتفاقات دچار سردرگمی نگردد .

این مجموعه نیمه دوم سالی را که آخرین سال غیبت است و به ظهور حضرت مهدی علیه السلام ختم می شود به تصویر می کشد . برای استخراج مجموعه این رویدادهای پی در پی به آن دسته از احادیث تمسک جسته ایم که به تاریخ خاصی اعم از روز ، ماه یا سال اشاره داشته اند که بحمدالله همه علائم حتمیه در این محدوده گنجیده اند . البته لازم است بگوییم که بسیاری از علائم ظهور حضرت زمان خاصی را مشخص نمی کنند و از همین رو در این مجموعه چندان به آنها نپرداخته ایم و برخی را هم که لازم بود پیش از ورود به بحث راجع به ماههای سال قبل از ظهور مطرح شوند در فصل اول آورده ایم .

کتاب حاضر در چهار فصل با عنوان های زیر جمع آوری شده است :

فصل اول : غیبت و دوران پیش از ظهور

فصل دوم : سبک توصیف دوران و سال ظهور در روایات

فصل سوم : تقویم حوادث سال ظهور ( شش ماه آخر دوران غیبت )

فصل چهارم : مباحث تکمیلی

در انتهای کتاب فهرست های راهنمای کتاب آورده شده است ازجمله فهرست منابع ، فهرست آیات ، فهرست روایات عربی ، فهرست روایات فارسی ، فهرست اشخاص ، فهرست اماکن و فهرست کتب و نشریات .

سایر مشخصات محصول

وزن : 315 گرم
شابک : 9789646968493
مولف : مجتبی الساده
انتشارات : موعود
تعداد صفحات : 280
موضوع : احادیث مهدویت
جلد : شومیز
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها