شکوه امر خدا

کتاب شکوه امر خدا از جمله کتاب های حجت الاسلام علیرضا پناهیان است که در دو بخش با عنوان ها اقامت در خانه خدا و شکوه امر خدا جمع آوری شده است . اقامت در خانه خدا نکاتی برای معتکفین در زمان اعتکاف است و نویسنده توانسته است از زوایای مختلف به اعتکاف بپردازد و در بخش دوم برخی از مفاهیم عمیق دینی اسلام را به زبان ساده برای خواننده بیان می کند و تصویری لذت بخش ، باشکوه و دلنشین از مفهوم امرخدا در...
موجود
35,000 ریال

کتابی که در دست شماست دارای دو بخش اصلی است :

بخش اول :

اقامت در خانه خدا ؛ یادداشتی برای معتکفین است که در برگیرنده نکاتی برای بهره برداری بهتر از فرصت های معنوی اعتکاف است . در این متن نویسنده توانسته از زاویای گوناگون به اعتکاف نگاه کند و تعاریف مختلف را در مورد اعتکاف ارائه دهد . این تعاریف اعتکاف از زوایای مختلف می تواند آغازی برای اندیشیدن درباره این عبادت ویژه باشد و تفکر انسان در مورد این عبادت برجسته برانگیزاند .

بخش دوم :

شکوه امر خدا ؛ درصدد است تا با نگاهی تربیتی و اخلاقی به سوال " چرا خدا امر می کند ؟ " پاسخ داده و در ضمن این پاسخ برخی از مفاهیم عمیق تربیتی دین اسلام را به زبانی ساده توضیح می دهد . اثر ارزشمند این بخش از کتاب تصویر لذت بخش ، با شکوه و دلنشینی است که از مفهوم " امر خدا " در خاطره خواننده باقی می ماند و ناخود آگاه اثر خود را در رشد معنوی او به جای می گذارد .

گزیده ای از کتاب را بخوانیم :

یکی از عوامل دین گریزی وجود اوامر و نواهی الهی است .

معنویت بی تکلیف :

ما در دین با موضوعی تحت عنوان امر و نهی الهی و واجبات و محرمات شرعی مواجهیم . یکی از عوامل دین گریزی بعضی ها همین اوامر و نواهی الهی است . نوعی اجبار در این گونه دستورات موجب می شود انسان ها در فضای دین داری تا حدی احساس راحتی و آزادی نکنند . خصوصا اینکه فلسفه اوامر خدا در در احکام شرعی بسیاری از مواقع به آسانی درک نمی شوند و مانند اخلاقیات که معمولا حسن و قبح آنها آشکارتر است نیستند .

سایر مشخصات محصول

وزن : 105
شابک : 9786009187911
مولف : علیرضا پناهیان
انتشارات : بیان معنوی
تعداد صفحات : 84
موضوع : اعتکاف
قطع : جیبی
هیچ نظری ارسال نشده