9 رای   - 

صحیفه فاطمیه

کتاب صحیفه فاطمیه با موضوع ادعیه حضرت زهرا در 237 صفحه توسط شهربانو کندی و احمدرضا اخوت از منابع مختلف و موثق جمع آوری شده است . دعاها غیر از جنبه برآوردن حاجات در رزق معنوی ؛ در حال معنوی نقش مهمی دارند و چه دعایی بهتر از دعای مادر ؛ آن هم بهترین مادر عالم که همیشه کارگشاست و نردبان ترقی معنوی .
موجود شد خبرم کن !
نا موجود
200,000 ریال

دعا نقش مهمی در زندگی ما دارد نه فقط از نگاه حاجات بلکه از نگاه رزق معنوی و تاثیر در انتخاب راه درست زندگی و راه گشایی در مشکلات آن موثر است . دعای مادر همیشه کارگشا ست خصوصا اگر این دعا برای بهترین مادر عالم باشد . نگاهی عمیق به ادعیه ما را با متوجه ائمه به رزق معنوی ، توجه به خداوند و قرب او ، توجه به مشکلات دیگران در کنار اظهار حاجت می کند .

کتاب صحیفه فاطمیه مجموعه ای ست از ادعیه منتسب به حضرت زهرا که در 237 صفحه جمع آوری شده است و در نشر قرآن و اهل بیت نبوت به چاپ رسیده است . این کتاب در شش بخش ادعیه هفته و ماه ، تعقیبات نماز های یومیه ، ادعیه در حوائج ، ادعیه های عمومی ، نمازهای حضرت زهرا و حدیث کساء به انضمام خطبه فدکیه تدوین شده است . متن عربی در کنار ترجمه روان فارسی ادعیه اورده شده است . طراحی زیبای جلد که با مفهوم کتاب همخوانی دارد .  

اکثر دعاها با بستر روایی آنها دکر شده تا اتمامی فضا در دریافت مفهوم کامل دعا  به مخاطب منتقل شود .

در ترجمه روایات بیشتر از  جلد 43 بحرالانوار استفاده شده و در جمع آوری ادعیه و نمازها سعی بر جستجو در تمامی کتب روایی و دعایی بوده است و از کتب مسند فاطمه زهرا و صحیفه الزهرا رجوع شده است .

در بخش آخر با اینکه سابقه ای در کتب مشابه نداشته است حدیث کسا ذکر شده است . این حدیث ، روایتی از حضرت زهرا است که نص خود روایت بر خواندنش در مجالس شیعیان برای رفع گرفتاری و برآورده شدن خوائج صحه گذاشته شده است .

در پایان نیز خطبه فدکیه به دلیل داشتن روحیه مبارزه با طاغوت آورده شده که خود دعایی عملی ست .

برشی از کتاب ( متن فارسی زیارت حضرت زهرا ) :

" ای آزموده ای که خداوندی که تو را خلق کرد آزمود تو را پیش از خلقتت ، و تو را در آنچه آزموده بود صابر یافت ، و ما پندار خودمان این است که در زمره اولیای تو هستیم و در همه ی آنچه پدرت و وصی او برای ما آوردند تصدیق کننده و صابر هستیم . پس از تو می خواهیم به سبب تصدیقمان ما را به آن دو ملحق کنی با بشارتی به خودمان که به سبب ولایت تو پاک شدیم .سایر مشخصات محصول

وزن : 190
شابک : 9786007218402
مولف : احمدرضا اخوت شهربانو کندی
انتشارات : قرآن و اهل بیت نبوت
تعداد صفحات : 237
موضوع : ادعیه حضرت صدیقه زهرا حضرت زهرا
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 3751811
قطع : پالتویی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها