1 رای   - 

طب اسلامی تبریزیان جلد سوم

در این جلد از کتاب های استاد تبریزیان به درمان های تخصصی بیماری های مردان ، زنان و زایمان ، نازایی ، اطفال ، پوست ، مو و زیبایی می پردازیم .
موجود
380,000 ریال

ارسال رایگان
ارسال رایگان
سفارشات بیش از 150 هزار تومان
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن تمامی محصولات
7 روز زمانت تعویض
7 روز زمانت تعویض
ضمانت تعویض در صورت معیوب بودن

ناباروری در زنان 

یکی از مشکلات رایج در بارداری عدم باروری است که دلایل متعددی دارد و مانع بچه دار شدن می شود . بیماری های زنان ، زایمان و ناباروری می تواند منجر به عدم باروری و بچه دار شدن شود . روایات گوناگونی وجود دارند که به این مسائل اشاره کرده اند و راهکارهایی برای حل این مشکلات ارائه داده اند . 

علل ناباروری

نازایی زنان علت های گوناگونی دارد که تنبلی تخمدان شایع ترین عامل آن است و معلول استفاده از داروهای شیمیایی است . یکی از دلایل دیگر نازایی وجود کیست در تخمدان است . چسبندگی لوله های رحم نیز یکی دیگر از عواملی است که باعث نازایی می شود . این لوله ها از تخمدان به سمت رحم می آید و اگر مسدود باشد مانع انتقال تخمک به رحم می شود و سبب ناباروری می گردد . فیبرم نیز عامل دیگر نازایی است که شامل دو گونه می شود . اگر داخل دیواره رحم باشد فیبرم گفته می شود و اگر جدا از رحم باشد میوم نامیده می شود . 

در طب اسلامی روش های گوناگونی برای درمان ناباروری وجود دارد . در طب امروزی برای درمان ناباروری از عمل جراحی و لقاح مصنوعی استفاده می کنند . در طب اسلامی به خداوند اتکا دارد و هیچ کسی را مانوس نمیکند .

در روایات روش هایی برای درمان ناباروری ذکر شده است که به توضیح و بررسی آنها می پردازیم .

  1. خوردن خورده های غذا 
  2. مصرف تخم پرندگان و تخم مرغ 
  3. مصرف گوشت و تخم مرغ 
  4. مصرف پیاز و تخم مرغ 
  5. مصرف کاسنی 
  6.  

سایر مشخصات محصول

وزن : 350 گرم
شابک : 9786005163831
مولف : رضا نظرپور
انتشارات : ارمغان طوبی
تعداد صفحات : 275
موضوع : دستورالعمل و نسخه های طب اسلامی
شماره کتاب شناسی ملی : 4408795
هیچ نظری ارسال نشده