0 رای   - 

عدالت از نظر علی

کتاب عدالت از نظر علی ( ع ) شامل دو سخنرانی استاد شهید مطهری با موضوع عدالت است . این دو گفتار برای دسترسی آسان علاقه مندان از کتاب بیست گفتار جدا نقل شده است و در کتاب حاضر در قطع جیبی به چاپ رسیده است .
موجود شد خبرم کن !
نا موجود
35,000 ریال

موضوع کتاب عدالت از نظر علی ( ع ) نقل دو سخنرانی شهید مطهری در ماه رمضان سال ۸۱ قمری با عناوین « عدالت از نظر علی علیه السلام » و تفاوتهای بجا و تفاوت های بیجا با موضوع کلی عدالت است . شهید مطهری ۲۰ سخنرانی در حدود سال ۴۰ شمسی از خود به چا گذاشت که هنوز قلم بدیع و عالمانه ی وی مورد توجه مخاطبان بسیاری ست . عدالت و ولایت دو اصل مهم  اصول دین مذهب تشیع که بارها در متون کنار هم تکرار شده اند . 

بخشی از کتاب عدالت از نظر علی ( ع ) صفحه ۳۳ :

« می گوید در روز دوم رسما در در مسجد بالای منبر رفت و به آنچه روز گذشته بود تصریح کرد و فرمود : خداوند خودش می داند که من علاقه ای به امر خلافت از آن جهت که ریاستی و قدرتی ست ندارم . از پیغمبر اکرم شنیدم که فرمود : هرکس بعد از من زمام امور امت را به دست بگیرد ، روز قیامت او را بر صراط نگه خواهند داشت و ملائکه الهی نامه ی عمل او را باز می کنند ؛ اگر به عدالت رفتار کرده باشد ، خداوند او را به موجب همان عدالت نجات خواهد داد و گرنه صراط تکانی میخورد و او را به قعر جهنم می اندازد . »

سایر مشخصات محصول

وزن : 77
شابک : 9786007747087
مولف : شهید مرتضی مطهری
انتشارات : صدرا
تعداد صفحات : 92
موضوع : سخنرانی با موضوع عدالت از نظر علی ع
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 5157140
قطع : جیبی
هیچ نظری ارسال نشده