0 رای   - 

عصرهای کریسکان

کتاب عصرهای کریسکان خاطرات امیرسعید زاده ، سعید دشتی و همسرشان از روزهای پر التهاب مهاباد و سردشت در غوغا و تصرف راه ها توسط گروهک کومله ها می باشد . روایت داستان از کمی پیش از انقلاب و با داستان سعید دشتی آغاز می شود . از شکنجه های ساواک تا ازدواج با سعدا و شهادت مصطفی برادر سعید . این روایت جذاب طبق واقعیت و بر اساس مصاحبه نگاشته شده است .
موجود
450,000 ریال

« در دوران اسارتم به دست کومله ، با شخصیتی گنگ و مرموز هم اتاق بودم که تا سی سال بعد نتوانستم زوایای پنهان شخصیت گمنامش را کشف کنم . در آن زمان با شناختی که از رفتار و کردار او کسب کرده بودم ، کمکش کردم تا از زندان کومله فرار کند . کمک به فرار اسیری که اگر لو می رفت ، حکم مرگم را با دست خودم امضا کرده بودم . در کتاب شتام قسمتی از شخصیت سردشتی را همان گونه که درک کرده بودم بدون هیچ گونه قضاوتی شرح داده و بازگو کردم ... 

عصر های کریسکان کوزه ی آبی ست از چشمه ساران کردستان که ظرف سه سال تفکر ، تامل و پیگیری ، چهل ساعت گفتگو و با مصاحبه با آقای امیر سعید زاده - سعید دشتی و همسر گرامی ایشان سرکار خانم سعدا حمزه ای و روزها و ساعت ها مصاحبه تکمیلی و پراکنده با رزمندگان و خانواده های معظم شهدای نام برده شده در کتاب ، انجام سفرهای تحقیقاتی و میدانی در منطقه سردشت به رشته تحریر آمده است .»

متن بالا بخشی از مقدمه نویسنده کتاب عصرهای کریسکان می باشد .

این کتاب روایت زندگی سعید دشتی در روزهای قبل از انقلاب تا اسارات به دست کومله ها و روزهای نا آرام سردشت و مهاباد و همچنین خاطرات امیر سعید زاده می باشد که به کوشش کیانوش گلزار راغب که از خانواده شهدای این منطقه است تدوین گردیده است . 

کتاب پیش رو روایتی جذاب از خاطرات و تاریخ شفاهی ایران در مقطع کمی قبل از انقلاب تا سال ۷۴ است و در 280 صفحه نگاشته شده و توسط انتشارات سوره مهر به همراه تعدادی تصویر به چاپ رسیده است .

سایر مشخصات محصول

وزن : 303
شابک : 0896000301231
مولف : کیانوش گلزار راغب
انتشارات : سوره مهر
تعداد صفحات : 280
موضوع : خاطرات امیر سعید زاده گروهک کومله و دموکرات
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 52658
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها