برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

علی از زبان علی

کتاب علی از زبان علی یا زندگانی امیر مومنان علی علیه السلام نوشته مرحوم دکتر سید جعفر شهیدی است که به روایت حوادث و رخداد های زندگی امیرمومنان امام علی علیه السلام از زبان امام علی علیه السلام می پردازد .

ادامه مطلب
30,000 تومان
آخرین موجودی
دوست داشتن0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
محصولات مرتبط
توضیحات

شادروان سید جعفر شهیدی از پژوهشگران برجسته زبان و ادبیات فارسی ، فقه و تاریخ اسلام بودند و ترجمه نهج البلاغه ایشان برنده جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در سال 1369 شد و کتاب علی از زبان علی ایشان چاپ های فراوانی خورده است .

در مقدمه کتاب ایشان نوشته اند که :

ماه ها و می توان گفت سال هاست می خواهم قلم بردارم و صفحه هایی پیرامون زندگانی امیرمومنان علی علیه السلام بنگارم . هر بار که خود را آماده می کنم ندایی از درونم می شنوم : آهسته باش ! چه گستاخی ! می خواهی در این میدان پهناور درآیی و بضاعت اندک خود را بنمایی ؟ نمیدانی مهتاب به گز پیمودن است و دریا را با مشت تهی نمودن . درمیا ! که عرصه سیمرغ نه جولانگه توست .

از خود پوزش می خواهم و قلم را به یک سو می نهم . دیری نمی گذرد که دیگر بار شوق عنان می گسلاند و بی خواست من مرا می راند که آخر از مورچه و ران ملخ و پیشگاه سلیمان یاد گیر .

مگر نمی دانی در آستانه بزرگان از هر کس به اندازه توان او چشم می دارند ؟ " خدایا ! چه باید کرد ؟ " سرانجام به خود گفتم درست است که پرداختن به چنین کاری در توان تو نیست اما به خود منگر که بضاعتت چیست ، بنگر که سخن درباره کیست . او دستگیر ناتوانان است و یاور درماندگان . از لطف خدا و سخن شاه اولیا مدد خواه !

شاید آن سان که در نهج البلاغه به گفته خود عنایتش بود و در ترجمه یاری ات نمود لطف از تو دریغ ندارد و موفقت گرداند تا هدیه ای به دوستانش تقدیم کنی و بکوش تا آنجا که می توانی از فرموده های او به پارسی برگردانی و علی از بان علی بشناسی . این بار آماده شدم و این ضفحه ها را نوشتم و کتاب را به شیفتگان علی علیه السلام تقدیم می کنم . در خواندن آن به نارسایی نوشته من ننگرید عظمت مقام علی را در نظر آورند و به هر حال این ضعیف را از دعای خیر فراموش نکنند .

ادامه مطلب
جزئیات محصول

مشخصات

موضوع
زندگینامه امام اول امام علی علیه السلام وقایع تاریخی زمان زندگانی امام علی علیه السلام
مولف
سید جعفر شهیدی
انتشارات
نشر فرهنگ اسلامی
تعداد صفحات
212
شابک
978644763212
وزن
308 گرم
جلد
شومیز
شماره کتاب شناسی ملی
3385715
قطع
وزیری
نظرات
بدون نظر

تنظیمات

اشتراک گذاری

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم