0 رای   - 

علی از زبان علی

کتاب علی از زبان علی یا زندگانی امیر مومنان علی علیه السلام نوشته مرحوم دکتر سید جعفر شهیدی است که به روایت حوادث و رخداد های زندگی امیرمومنان امام علی علیه السلام از زبان امام علی علیه السلام می پردازد .
موجود
300,000 ریال

ارسال رایگان
ارسال رایگان
سفارشات بیش از 150 هزار تومان
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن تمامی محصولات
7 روز زمانت تعویض
7 روز زمانت تعویض
ضمانت تعویض در صورت معیوب بودن

شادروان سید جعفر شهیدی از پژوهشگران برجسته زبان و ادبیات فارسی ، فقه و تاریخ اسلام بودند و ترجمه نهج البلاغه ایشان برنده جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در سال 1369 شد و کتاب علی از زبان علی ایشان چاپ های فراوانی خورده است .

در مقدمه کتاب ایشان نوشته اند که :

ماه ها و می توان گفت سال هاست می خواهم قلم بردارم و صفحه هایی پیرامون زندگانی امیرمومنان علی علیه السلام بنگارم . هر بار که خود را آماده می کنم ندایی از درونم می شنوم : آهسته باش ! چه گستاخی ! می خواهی در این میدان پهناور درآیی و بضاعت اندک خود را بنمایی ؟ نمیدانی مهتاب به گز پیمودن است و دریا را با مشت تهی نمودن . درمیا ! که عرصه سیمرغ نه جولانگه توست .

از خود پوزش می خواهم و قلم را به یک سو می نهم . دیری نمی گذرد که دیگر بار شوق عنان می گسلاند و بی خواست من مرا می راند که آخر از مورچه و ران ملخ و پیشگاه سلیمان یاد گیر .

مگر نمی دانی در آستانه بزرگان از هر کس به اندازه توان او چشم می دارند ؟ " خدایا ! چه باید کرد ؟ " سرانجام به خود گفتم درست است که پرداختن به چنین کاری در توان تو نیست اما به خود منگر که بضاعتت چیست ، بنگر که سخن درباره کیست . او دستگیر ناتوانان است و یاور درماندگان . از لطف خدا و سخن شاه اولیا مدد خواه !

شاید آن سان که در نهج البلاغه به گفته خود عنایتش بود و در ترجمه یاری ات نمود لطف از تو دریغ ندارد و موفقت گرداند تا هدیه ای به دوستانش تقدیم کنی و بکوش تا آنجا که می توانی از فرموده های او به پارسی برگردانی و علی از بان علی بشناسی . این بار آماده شدم و این ضفحه ها را نوشتم و کتاب را به شیفتگان علی علیه السلام تقدیم می کنم . در خواندن آن به نارسایی نوشته من ننگرید عظمت مقام علی را در نظر آورند و به هر حال این ضعیف را از دعای خیر فراموش نکنند .

سایر مشخصات محصول

وزن : 308 گرم
شابک : 978644763212
مولف : سید جعفر شهیدی
انتشارات : نشر فرهنگ اسلامی
تعداد صفحات : 212
موضوع : زندگینامه امام اول امام علی علیه السلام وقایع تاریخی زمان زندگانی امام علی علیه السلام
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 3385715
قطع : وزیری
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها