علی زیباترین سروده هستی

کتاب علی زیباترین سروده ی هستی با همت گردآوری مهدی چمران در بهمن 1379تشکیل شده از چند دست نگاشته شهید دکتر مصطفی چمران درباره علی یا راز و نیاز باعلی و سه سخنرانی که در آن سعی شده است از نگاهی دیگر به علی نگریسته شود .
موجود
80,000 ریال

کتاب علی زیباترین سروده ی هستی شامل یک مقدمه دو صفحه ای است و بخش اول شامل 8 دست نوشته ، که به صورت راز و نیاز و مناجات با امام علی ( ع ) هست و البته آشکار کننده ی ابعاد شخصیتی خود شهید چمران . بخش دوم کتاب شامل 3 سخنرانی ، به معرفی جنبه های گوناگون شخصیت امام علی علیه السلام می پردازد .

قسمتی از زیبا ترین دلنوشته های شهیدچمران درباره امام علی :

قلبی حساس دارم که نوازش نسیم حیات آن را می لرزاند ، زیبایی غروب و طلوع آفتاب دیوانه اش می کند ، آسمان بلند و پرستاره مستش می نمایند . مرغ های هوا و ماهی های دریا جذبش می کند ، کوه های بلند ، افق بی پایان و اقیانوس بی کران به ابدیتش می برد .

این احساس مرموز قلبی ، مسحور عظمت و زیبایی عالم خلقت می شود آن را در مقابل خالق آن وادار به سجده می کند ... همان احساس نیز تار و پود قلبم را به عشق علی به لرزه می اندازد و مرا این چنین شیفته و شیدای او می کند .

عجب دارم اگر کسانی قلب داشته باشند و زیبایی و عشق و انسانیت در آن ها اثر کند ، ولی در مقابل آن همه لطف و کمال و عشق و انسانیت علی شیفته نگردند ....

مگر ممکن است این همه لطف و عشق را فقط پدیده ای مادی دانست ؟ آن احساس مرموز قلبی را که در وجود انسان ها موج میزند ، چگونه میتوان با فرمول های خشک و بی روح مادی توجیه کرد ؟ روح علی در قالب ماده نمی گنجد و آن همه عشق و کمال نمی تواند از ماده سرد و بی جان بتراود .

سایر مشخصات محصول

وزن : 130 گرم
شابک : 9789644307539
مولف : مصطفی چمران
انتشارات : فرهنگ اسلامی
تعداد صفحات : 104
موضوع : علی بن ابی طالب (ع) کتاب شهید چمران در مورد حضرت علی سخنرانی شهید چمران در مورد حضرت علی دستنوشته های شهید چمران
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 8019141
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها