0 رای   - 

فریاد غربت

کتاب فریاد غربت ؛ ترجمه خطبه فدکیه حضرت زهرا سلام الله علیها نوشته آیت الله کریمی جهرمی است و در 60 صفحه با قطع پالتویی چاپ شده است . از ویژگی های منحصر به فرد این کتاب داشتن آزمون تستی در انتهای آن است که برای مسابقه های کتاب خوانی بسیار مناسب می باشد . جهت خرید تعداد بالا با ما تماس بگیرید .
موجود شد خبرم کن !
نا موجود
400,000 ریال

کتاب فریاد غربت ترجمه خطبه فدکیه را به نحوی داستان وار و پیوسته بیان کرده است و خطبه را به صورت تیکه تیکه و مناسب با هر مبحث ترجمه کرده است و تیتر مناسب آن مبحث را در ابتدای ترجمه آورده است . متن عربی خطبه در ابتدا و ترجمه در ادامه آن آورده شده است .

مبحث ابتدایی ترجمه خطبه را با عنوان " مقدمه خطبه حضرت صدیقه طاهره السلام علیها " در زیر می خوانید :

عبدالله بن حسن " فرزند حسن مثنی فرزند امام حسن مجتبی " از پدران گرامی خود نقل کرده که چون رای نهایی ابوبکر و عمر بر منع فاطمه از فدک قرار گرفت و عامل و نماینده حضرت را از آنجا اخراج نمودند و این اخبار و جریانات به حضرت زهرا رسید ؛ خمار و روسری خود را محکم به سر کرد و سر و صورت خود را با آن پوشانید و پوشش کامل و سراسری خود را نیز پوشید و تن کرد و در میان گروهی از خویشان و خدمتگزاران و بانوان بنی هاشم برای اعتراض ، بر ابوبکر به سوی مسجد به راه افتاد و هنگام راه رفتن پایین لباس آن حضرت بر زمین کشیده می شد . راه رفتن او درست مانند راه رفتن پیامبر بود و اندک کمبود و تخلفی از راه رفتن رسول الله نداشت . آمد تا بر ابوبکر که در میان گروهی از مهاجرین وانصار و دیگر مردما نشسته بود وارد گردید .

در این هنگام پرده ای میان آن حضرت و مردم آویخته شد . پس حضرت زهرا نشستند آنگاه ناله دلسوزی زدند که مردم را به گریه و زاری و مجلس را به لرزه درآورد و منقلب و دگرگون ساخت و متشنج نمود . حضرت زهرا لحظاتی صبر کرد و زمان کمی ساکت ماند . هنگامی که صدای گریه و زاری خاموش شد و مردم آرام شدند و جوش وخروش آنان بازنشست در این هنگام صدیقه طاهره سخن خود را با حمدالهی و ثنا و ستایش پروردگار و درود بر پیامبرش آغاز کرد . دوباره صدای مردم به گریه و زاری بلند شد . بعد از آنکه آرام شدند و صدای گریه مردم خاموش شد ؛ فاطمه به سخن خود بازگشت .

سایر مشخصات محصول

وزن : 60 گرم
شابک : 9786008449119
مولف : آیت الله علی کریمی جهرمی
انتشارات : بهاردلها
تعداد صفحات : 60
موضوع : خطبه فدک خطبه فاطمه زهرا السلام علیها
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 4427709
قطع : پالتویی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها