1 رای   - 

فصل فیروزه

فصل فیروزه نوشته محبوبه زارع در قالب داستانی عاشقانه ، مذهبی با محوریت حضرت معصومه است . دختر ثروتمندترین تاجر یزد در سفرهای خود با پدرش با پسری آشنا می شود . این دو کسی را جز همدیگر نمی خواهند حتی اگر پسر تنها یک فیروزه تراش ماهر اهل نیشابور باشد . یک روز صبح پسر عهد می شکند . می گویند کسی از نیشابور رد شده و دل او را برده است . دختر با کاروانی همراه می شود تا خود حقیقت را بشنود .
موجود
130,000 ریال

فصل فیروزه داستانی با محوریت حضرت معصومه به دنبال خلق روایتی شیرین از داستان یک دختر زرتشتی اهل یزد است . دختر عاشق پسری از اهل نیشابور می شود که در طی سفرهای تجاری پدرش با او آشنا شده است . یک روز اما کاروان تجاری پدر به یغما راهزنان می رود . پسر عهد می شکند . و دختر میخواهد خود حقیقت را بشنود.

نویسنده با خلق فضای تاریخی ، با نگاهی عاقلانه و زیبا از عشق و با پشتوانه تحقیق به همراه قلمی یکدست و پخته ، فضایی دلنشین را ساخته است و خواننده را در مسیر از یزد تا ساوه و قم همراه با کاروان و اتفاقات پیش روی او تا رسیدن به حقیقت همراه می کند . نویسنده شخصیت را درگیر استیصال می کند تا معرفت را خود با اختیار در یابد .

این کتاب به قلم محبوبه زارع  و در 111 صفحه در انشارات کتابستان معرفت به چاپ رسیده است.

بخشی از کتاب : " چهل و سه روز می گذشت از روزی که مولا خلیل ، دست سیمیندخت را در دستش گذاشت و گفت :

- جان تو و شاهزاده ! این دختر ، مصیبت دیده طوفان یاغیان او را از پای در آورده چنان تیمارش کن که به زندگی برگردد . او را اگر آزاد کنی ، آزادی . می توانی به روم بروی یا به هر نقطه ی حجاز که دلت بخواهد . خرج رفتنت هم بر عهده ی قبیله خواهد بود .

شاهزاده برات آزادی او بود ...

سایر مشخصات محصول

وزن : 94
شابک : 9786008460404
مولف : محبوبه زارع
انتشارات : کتابستان معرفت
تعداد صفحات : 111
موضوع : داستان های فارسی
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 5055937
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها