قصه های خوب برای بچه های خوب جلد 6

قصه های خوب برای بچه های خوب جلد 6

24,000 تومان

جلد ششم مجموعه قصه های خوب برای بچه های خوب نوشته مهدی آذریزدی شامل داستان های از آثار شیخ عطار برای رده سنی 10 تا 18 سال است . عطار نیشابوری از شاعران معروف قرن ششم است . در این کتاب نویسنده از میان صد ها حکایت در سه اثر معروف عطار 24 داستان خوب و برگزیده را با بیانی روان می خوانید . 

تعداد:

آخرین موجودی

شیخ فرید الدین عطار از شاعران مشهور سبک عرفانی بود و شغل اصلی او طبابت بود . البته شهرت عطار به خاطر آثار ادبی خاص اوست .

داستان های این کتاب از سه کتاب منطق الطیر ، مصیبت نامه و الهی نامه عطار گرفته شده است . عطار در همه ی کتاب ها از معرفت و حققیت ، مطابق رسم صوفیان و درویشان سخن می گوید . برخی نتیجه داستان های او مطابق سلیقه ما نیست . دنیای امروز ما بیش ار پیش دنیای کار و کوشش است و به همین دلیل نمی توان گفت همه سخنان او درس زندگی ست .

نویسنده در این اثر سعی نموده با حفظ اثر و در حد امکان آن را برای شما با قلمی روان نقل کند . گرچه این داستان ها کمی مشکل است اما بچه های خوب سعی می کنند چیزهای بهتر هرچند کمی مشکل را بخوانند چرا که برای دانا شدن و فهمیده شدن جز این راهی نیست . 

« پسرک رویش را برگرداند و محمود را با لباس و اسبش دید و فهمید که از بزرگان دولت است . سلام کرد و گفت : " دارم ماهی می گیرم ، کار من همیشه همین است . هیچ وقت نمی توانم مثل آنها بازی کنم ، من با آنها فرق دارم . "

کودک با این حرف تمام غم خود را فاش کرد که با بچه های دیگر فرق دارد ، که همیشه باید کار کند ، که به بازی با بچه ها نمی رسد ... محمود گفت : خوب ، بازی کردن که خرجی ندارد ، آدم خودش تنها هم که هست می تواند بازی کند ." 

کودک گفت : " ولی من باید هفت نفر را نان بدهم ، مادرم و شش تا بچه را که از خودم کوچک ترند ، آخر پدر ما در دریا غرق شده . " محمود گفت : " فهمیدم خوب آن وقت هر روز چقدر ماهی می گیری ؟ "

کودک گفت : " هی یک روز کمتر یک روز بیشتر »

بخشی از جلد ششم کتاب قصه های خوب برای بچه های خوب صفحه 19

جدول اطلاعات مقادیر
موضوع داستان های فارسیقصه های از آثار عطار برای نوجوانان
مولف مهدی آذریزدی
انتشارات امیرکبیر
تعداد صفحات 168
شابک 97896430054501
وزن 122
جلد شومیز
شماره کتاب شناسی ملی 2156443
قطع رقعی
chat نظرات (0)
امتیاز
(0 امتیاز)
فعلا نظری از طرف مشتریان وجود ندارد.