قطره از دریا نشان می دهد

25,000 تومان

کتاب قطره از دریا نشان می دهد ، مقام و منزلت حضرت فاطمه سلام الله علیها از زبان حضرت آیت الله العظمی خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی ایران در هفده فصل تهیه و گردآوری شده است .

تعداد:

آخرین موجودی

در مقدمه کتاب اینگونه آمده است :

فاطمه ، نام مقدسی است که همیشه در تاریخ عزیز بوده و با عظمت از او یاد شده است ؛ شخصیتی که معمای ذهن قاصر بشر دیروز و امروز است و کسی جز خدا ، رسول و اهل بیت علیه السلام را یارای درک مقام معنوی او نیست . آنچه به زبان می آید توصیفی است ناتمام با کلماتی ناقص درباره او تا با یادکردی از خیرالنسا العالمین ، قربی به محضر او یابیم تا شفیع مان در روز حسرت و ندامت شود .

این کتاب کوششی است کوچک در رائه بخشی از ارادت رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای که خود سلاله ای از نسل فاطمه زهرا سلام الله علیها ، و نشانه ای کامل از اقیانوس بیکران فاطمی ست ، همیشه و در همه حال ارادت خود را به آستان آسمان آسای مادر خویش فاطمه زهرا سلام الله علیها ابراز داشته است و به مناسبت های گوناگون ، پیر و جوان جامعه اسلامی را به افزودن محبت او در دلها و پیمودن راه او در قدم ها فرا خوانده است و تعابیری بس بلند و زیبا درباره آن مادر قدسی به کار برده است .

بخشی از کتاب را مطالعه بفرمایید :

فصل دهم :

مظهر واقعی زن مسلمان :

اسلام به معنای واقعی زن را تکریم کرده است . اگر روی نقش مادر و حرمت مادر در درون خانواده تکیه می کند ، یا روی نقش زن و تاثیر زن و حقوق زن و وظایف و محدودیت های زن در داخل خانواده تکیه می کند ، به هیچ وجه به معنای این نیست که زن را از شرکت در مسائل اجتماعی و دخالت در مبارزات و فعالیت های عمومی مردم منع کند . عده ایی بد و یا کج فهمیدند ؛ یک عده مغرض هم از این کج فهمی استفاده کردند ؛ کانه یا باید زن ، مادر خوب و همسر خوبی باشد یا باید در تلاش ها و فعالیت های اجتماعی شرکت کند ؛ قضیه این طوری نیست ؛ هم باید مادر خوب و همسر خوبی باشد ، هم در فعالیت های اجتماعی شرکت کند . فاطمه زهرا سلام الله علیها مظهر چنین جمعی است ؛ جمع بین شوون مختلف . زینب کبری نمونه دیگر است . زن های معروف صدر اسلام و زن های برجسته ، نمونه های دیگرند ؛ اینها در جامعه بودند و حضور داشتند .

جدول اطلاعات مقادیر
موضوع فاطمه زهرا سلام الله علیها
انتشارات مسیا
تعداد صفحات 284
شابک 978-600-6980-56-0
وزن 176
شماره کتاب شناسی ملی : 4908139
جلد نرم
قطع نیم وزیری
chat نظرات (0)
امتیاز
(0 امتیاز)
فعلا نظری از طرف مشتریان وجود ندارد.