0 رای   - 

لالایی معصومین 10 : امام رضا ( ع )

کتاب لالایی معصومین امام رضا ( ع ) ، جلد دهم از مجموعه آشنایی با معصومین می باشد که به قلم رضوان داستانپور نوشته و توسط ناصر محمدی تهیه و تنظیم شده است . اثر حاضر از جهت داشتن مطالب کوتاه و مفید از زندگی نامه ی امام هشتم ( ع ) و توصیف برخی از ویژگی های اخلاقی و رفتاری ایشان ، توضیح مختصری از مسمومیت ایشان به دست مامون و داشتن لالایی جذاب با قافیه هایی هماهنگ و موزون مرتبط با متن کتاب ، برای...
موجود
60,000 ریال

کتاب لالایی معصومین امام رضا ( ع ) از مجموعه کتاب های آشنایی با معصومین ، نشر انتشارات اکرام است که در 12 صفحه رنگی به چاپ رسیده است .

اثر پیش رو از جهت داشتن لالایی با قافیه های همانند و هم آهنگ در مورد امام هشتم ( ع ) و توضیح مختصری از زندگی نامه ی ایشان " تاریخ تولد ، محل چشم گشودن ، نام پدر و مادر ، ویژگی های اخلاقی و رفتاری و ..."  و توضیح مختصری از مسمومیت ایشان از طریق آب انار آغشته به زهر ، می تواند کتاب بسیار مفیدی برای آشنایی کودکان با امام رضا ( ع ) باشد .

نقاشی های جذاب رنگانگ و کودکانه ی کتاب که بیشتر کودکان را به خود جذب می کند ، توسط فرشته منعمی طراحی شده است .

یکی از نکات مثبت اثر حاضر این است که مطالب با مقدمه ایی از حدیث امام سجاد ( ع ) درباره ی تربیت و تادیب فرزندان شروع شده و به حدیثی از پیامبر اکرم درباره ی محرم اسرار حضرت علی ( ع ) خاتمه یافته است .

رسول گرامی اسلام ( ص ) به علی ( ع ) فرمود : لعنت خدای بر پدر و مادری که فرزند خویش را بد تربیت کند . " پس تو ای پدر و مادر آنگاه داستان و لالایی تو طنین شادمانی و صدای خنده ی بشر است که عصار نام و یاد عرشیان خاک نشین امام معصوم ( ع ) باشد . "

" بخشی از متن کتاب "

" مامون برای جبران شکست خود در مجلس علمی از امام رضا ( ع ) تصمیم گرفت تا حضرت علی بن موسی ( ع ) را به شهادت برساند . مامون آب اناری را به زهر آغشته کرد و به زور آن را به امام داد و امام آن آب انار مسموم را نوشید . "

" به سم آغشته شد آب اناری

رضا مسموم شد با زهر کاری

بود در شهر مشهد بارگاهش

مزین کشور ما شد زنامش

بدان معصومه بوده خواهر او

به قم آمد که باشد یاور او

ولی چون فوت کرده او در آنجا

بنا شد بارگاهش هم همان جا

لالا کن وقت خوابیدن رسیده

تو باید خواب باشی تا سپیده "

صفحه ی 10 و 11 .

سایر مشخصات محصول

وزن : 49 گرم
شابک : 9789649996303
مولف : رضوان داستانپور
انتشارات : انتشارات اکرام
تعداد صفحات : 12
موضوع : داستان چهارده معصوم
جلد : شومیز
قطع : خشتی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها