0 رای   - 

لالایی معصومین 11 : امام محمدتقی ( ع )

کتاب لالایی معصومین امام محمد تقی ( ع ) ، جلد یازدهم از مجموعه آشنایی با معصومین می باشد که به قلم رضوان داستانپور نوشته و توسط ناصر محمدی تهیه و تنظیم شده است . اثر حاضر از جهت داشتن مطالب کوتاه و مفید از زندگی نامه ی امام محمد تقی ( ع ) و توصیف برخی از ویژگی های اخلاقی و رفتاری ایشان ، توضیح مختصری از مسمومیت ایشان به دست همسرش و داشتن لالایی جذاب با قافیه هایی هماهنگ و موزون مرتبط با متن...
موجود
60,000 ریال

کتاب لالایی معصومین امام محمد تقی ( ع ) از مجموعه کتاب های آشنایی با معصومین ، نشر انتشارات اکرام است که در 12 صفحه رنگی به چاپ رسیده است .

اثر پیش رو از جهت داشتن لالایی با قافیه های همانند و هم آهنگ در مورد امام نهم ( ع ) و توضیح مختصری از زندگی نامه ی ایشان " تاریخ تولد ، محل چشم گشودن ، نام پدر و مادر ، ویژگی های اخلاقی و رفتاری و ..."  و توضیح مختصری از مسمومیت ایشان به دست همسرش ، می تواند کتاب بسیار مفیدی برای آشنایی کودکان با امام جواد ( ع ) باشد .

نقاشی های جذاب رنگانگ و کودکانه ی کتاب که بیشتر کودکان را به خود جذب می کند ، توسط فرشته منعمی طراحی شده است .

یکی از نکات مثبت اثر حاضر این است که مطالب با مقدمه ایی از حدیث امام سجاد ( ع ) درباره ی تربیت و تادیب فرزندان شروع شده و به حدیثی از پیامبر اکرم درباره ی نگاه کردن به حضرت علی ( ع ) خاتمه یافته است .

رسول گرامی اسلام ( ص ) به علی ( ع ) فرمود : لعنت خدای بر پدر و مادری که فرزند خویش را بد تربیت کند . " پس تو ای پدر و مادر آنگاه داستان و لالایی تو طنین شادمانی و صدای خنده ی بشر است که عصار نام و یاد عرشیان خاک نشین امام معصوم ( ع ) باشد . "

" بخشی از متن کتاب "

" متعصم برای کنترل امام ( ع ) از همسر او استفاده می کرد همسر امام برای معتصم جاسوسی می کرد و خبرهایی که در مورد امام ( ع ) و شیعیان او بود را به متعصم می رساند . "

" دوباره همسر او شد خبر چین

که او هم بوده از آن آل ننگین

چو روزی همسرش آمد به دربار

بدادش معتصم انگور بسیار

به آن انگور مسمومش نمودند

خدایا ! گوی نامردی ربودند

بشد مدفون کنار جد ماهش

به شهر کاظمین آرامگاهش

لالا کن کودکم ، باشد که روزی

ضریح پاک مولا را ببوسی

لالاکن وقت خوابیدن رسیده

تو باید خواب باشی تا سپیده "

صفحه ی 10 و 11 .

سایر مشخصات محصول

وزن : 48 گرم
شابک : 9789649996303
مولف : رضوان داستانپور
انتشارات : انتشارات اکرام
تعداد صفحات : 12
موضوع : داستان چهارده معصوم
جلد : شومیز
قطع : خشتی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها