0 رای   - 

لالایی معصومین 13 : امام حسن عسگری ( ع )

کتاب لالایی معصومین امام حسن عسگری ( ع ) ، جلد سیزدهم از مجموعه آشنایی با معصومین می باشد که به قلم رضوان داستانپور نوشته و توسط ناصر محمدی تهیه و تنظیم شده است . اثر حاضر از جهت داشتن مطالب کوتاه و مفید از زندگی نامه ی امام حسن عسگری ( ع ) و توصیف برخی از ویژگی های اخلاقی و رفتاری ایشان و داشتن لالایی جذاب با قافیه هایی هماهنگ و موزون مرتبط با متن کتاب ، برای گروه سنی ب مناسب است .
موجود
60,000 ریال

کتاب لالایی معصومین امام حسن عسگری ( ع ) از مجموعه کتاب های آشنایی با معصومین ، نشر انتشارات اکرام است که در 12 صفحه رنگی به چاپ رسیده است .

اثر پیش رو از جهت داشتن لالایی با قافیه های همانند و هم آهنگ در مورد امام یازدهم ( ع ) و توضیح مختصری از زندگی نامه ی ایشان " تاریخ تولد ، محل چشم گشودن ، نام پدر و مادر ، ویژگی های اخلاقی و رفتاری و ..." ، می تواند کتاب بسیار مفیدی برای آشنایی کودکان با امام حسن عسگری ( ع ) باشد .

نقاشی های جذاب رنگانگ و کودکانه ی کتاب که بیشتر کودکان را به خود جذب می کند ، توسط فرشته منعمی طراحی شده است .

یکی از نکات مثبت اثر حاضر این است که مطالب با مقدمه ایی از حدیث امام سجاد ( ع ) درباره ی تربیت و تادیب فرزندان شروع شده و به حدیثی از پیامبر اکرم درباره ی همراهی حضرت علی ( ع ) خاتمه یافته است .

رسول گرامی اسلام ( ص ) به علی ( ع ) فرمود : لعنت خدای بر پدر و مادری که فرزند خویش را بد تربیت کند . " پس تو ای پدر و مادر آنگاه داستان و لالایی تو طنین شادمانی و صدای خنده ی بشر است که عصار نام و یاد عرشیان خاک نشین امام معصوم ( ع ) باشد . "

" بخشی از متن کتاب "

" به دستور امام ( ع ) مسیحیان دوباره در بیابان دعای باران خواندند و باران فروانی بارید . امام ( ع ) نیز با دقت به آن ها نگاه می کردند . تا اینکه در نزد آنان قطعه ای از استخوان پیامبری را یافت . امام ( ع ) رو به مردم کرد و فرمودند : خداوند به حرمت و احترام این پیامبر باران از آسمان فرو فرستاد .

" به فرمانش مسیحیون ز خانه

شدند سوی همان صحرا روانه

دوباره چون طلب کردند باران

ببارید از سماء آب فروان

امام آنگه به دست مردمانی

بدید از یک پیمبر استخوانی

بفرمود او : خدا حرمت گذارد

به این حرمت خدا باران ببارد "

صفحه ی 8 و 9 .

سایر مشخصات محصول

وزن : 49 گرم
شابک : 9789649996303
مولف : رضوان داستانپور
انتشارات : انتشارات اکرام
تعداد صفحات : 12
موضوع : داستان چهارده معصوم
جلد : شومیز
قطع : خشتی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها