0 رای   - 

لالایی معصومین 14 : حضرت مهدی ( عج )

کتاب لالایی معصومین حضرت مهدی ( ع ) ، جلد چهاردهم از مجموعه آشنایی با معصومین می باشد که به قلم رضوان داستانپور نوشته و توسط ناصر محمدی تهیه و تنظیم شده است . اثر حاضر از جهت داشتن مطالب کوتاه و مفید درباره ی امام زمان ( عج ) و توصیف برخی از ویژگی های اخلاقی و رفتاری ایشان و توضیح مختصری راجب غیبت کبری و صغری ، داشتن لالایی جذاب با قافیه هایی هماهنگ و موزون مرتبط با متن کتاب ، برای گروه سنی ب...
موجود
60,000 ریال

کتاب لالایی معصومین امام زمان ( ع ) آخرین جلد از مجموعه کتاب های آشنایی با معصومین ، نشر انتشارات اکرام است که در 12 صفحه رنگی به چاپ رسیده است .

اثر پیش رو از جهت داشتن لالایی با قافیه های همانند و هم آهنگ در مورد امام زمان ( ع ) و توضیح مختصری از زندگی نامه ی ایشان " تاریخ تولد ، محل چشم گشودن ، نام پدر و مادر ، ویژگی های اخلاقی و رفتاری و ..."  و توصیفی راجب غیبت کبری و صغری ، می تواند کتاب بسیار مفیدی برای آشنایی کودکان با امام دوازدهم ( عج ) باشد .

نقاشی های جذاب رنگانگ و کودکانه ی کتاب که بیشتر کودکان را به خود جذب می کند ، توسط فرشته منعمی طراحی شده است .

یکی از نکات مثبت اثر حاضر این است که مطالب با مقدمه ایی از حدیث امام سجاد ( ع ) درباره ی تربیت و تادیب فرزندان شروع شده و به حدیثی از پیامبر اکرم درباره ی حضرت علی ( ع ) خاتمه یافته است .

رسول گرامی اسلام ( ص ) به علی ( ع ) فرمود : لعنت خدای بر پدر و مادری که فرزند خویش را بد تربیت کند . " پس تو ای پدر و مادر آنگاه داستان و لالایی تو طنین شادمانی و صدای خنده ی بشر است که عصار نام و یاد عرشیان خاک نشین امام معصوم ( ع ) باشد . "

" بخشی از متن کتاب "

" حضرت مهدی ( عج ) دارای دو غیبت بود یکی صغری و یکی کبری . غیبت صغری 70 سال طول کشید . در این مدت ، حضرت ( عج ) از طریق نایبانش که تعداد آن ها چهار نفر بود با شیعیان ارتباط برقرار می کرد و مشکلات آن ها را حل می نمودند . "

" بدان ، دوران غیبت بود صغری

که با مردم معاشر بود مولا

گروهی نایبان خاص بودند

که مهدی را زیارات می نمودند

بدان ، در دوره ای هفتادساله

بشد غایب زحکام زمانه

در این دوران به دست نایبانش

سپرده بود کار پیروانش

لالا کن ای گل خوشبوی مادر

لالا کن ای مه نیکوی مادر "

صفحه ی 6 و 7 .

سایر مشخصات محصول

وزن : 49 گرم
شابک : 9789649996303
مولف : رضوان داستانپور
انتشارات : انتشارات اکرام
تعداد صفحات : 12
موضوع : داستان چهارده معصوم
جلد : شومیز
قطع : خشتی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها