0 رای   - 

لالایی معصومین 8 : امام جعفر صادق ( ع )

کتاب لالایی معصومین امام جعفر صادق ( ع ) ، جلد هشتم از مجموعه آشنایی با معصومین می باشد که به قلم رضوان داستانپور نوشته و توسط ناصر محمدی تهیه و تنظیم شده است . اثر حاضر از جهت داشتن مطالب کوتاه و مفید از زندگی نامه ی امام صادق ( ع ) و توصیف برخی از ویژگی های اخلاقی و رفتاری ایشان ، توضیح مختصری از تاسیس حوزه علمیه و داشتن لالایی جذاب با قافیه هایی هماهنگ و موزون مرتبط با متن کتاب ، برای گروه...
موجود
60,000 ریال

کتاب لالایی معصومین امام محمد صادق ( ع ) از مجموعه کتاب های آشنایی با معصومین ، نشر انتشارات اکرام است که در 12 صفحه رنگی به چاپ رسیده است .

اثر پیش رو از جهت داشتن لالایی با قافیه های همانند و هم آهنگ در مورد امام جعفر صادق ( ع ) و توضیح مختصری از زندگی نامه ی ایشان " تاریخ تولد ، محل چشم گشودن ، نام پدر و مادر ، ویژگی های اخلاقی و رفتاری و ..."  و توضیح مختصری از تاسیس خوزه علمیه ، می تواند کتاب بسیار مفیدی برای آشنایی کودکان با امام صادق ( ع ) باشد .

نقاشی های جذاب رنگانگ و کودکانه ی کتاب که بیشتر کودکان را به خود جذب می کند ، توسط فرشته منعمی طراحی شده است .

یکی از نکات مثبت اثر حاضر این است که مطالب با مقدمه ایی از حدیث امام سجاد ( ع ) درباره ی تربیت و تادیب فرزندان شروع شده و به حدیثی از پیامبر اکرم درباره ی فضائل حضرت علی ( ع ) خاتمه یافته است .

رسول گرامی اسلام ( ص ) به علی ( ع ) فرمود : لعنت خدای بر پدر و مادری که فرزند خویش را بد تربیت کند . " پس تو ای پدر و مادر آنگاه داستان و لالایی تو طنین شادمانی و صدای خنده ی بشر است که عصار نام و یاد عرشیان خاک نشین امام معصوم ( ع ) باشد . "

" بخشی از متن کتاب "

" پس از اینکه امام محمد باقر ( ع ) توسط خلیفه به شهادت رسید امامت امام صادق ( ع ) شروع شد و همانند اجداد طاهرینش به هدایت مردم پرداختند . امام صادق ( ع ) نیز همانند پدر بزرگوارشان و به دلیل شرایط ویژه زمان خویش توانست حوزه علمیه ای تاسیس کند و شاگردان زیادی را تربیت کند . شهرت امام در تدریس علوم مختلف به جایی رسیدکه 14000 شاگرد در کلاس های درس وی شرکت می نمودند . "

" پس از آن با پدر آمد مدینه

بشد باقر شهید از زهر کینه

سپس صادق امام مسلمین شد

پناه و منجی دین مبین شد

همانند پدر در کار تدریس

نمود او پایگاه علم تاسیس

ز هر سو طالبان تشنه علم

زدند حلقه به دور چشمه علم

هزاران رهرو صدیق و عاشق

مهیا در کلاس درس صادق

تمام مشکلات دین و دانش

گشوده شد بدست اهل بینش "

صفحه ی 4 و 5 .

سایر مشخصات محصول

وزن : 49 گرم
شابک : 9789649996303
مولف : رضوان داستانپور
انتشارات : انتشارات اکرام
تعداد صفحات : 12
موضوع : داستان چهارده معصوم
جلد : شومیز
قطع : خشتی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها