لبنان

کتاب لبنان نوشته دکتر شهید مصطفی چمران ، گزیده ای از مجموعه سخنرانی ها و دست نوشته های ایشان در مورد لبنان است . شهید چمران چه در لبنان و چه در ایران ، همواره از اینکه چرا واقعیت ها بر همگان روشن نیست رنج می برد و سعی می کرد حقایق را برای مردم بیان کند . او حقایقی را بیان می کند که در هیچ کتاب تاریخی نخوانده اید . 
موجود شد خبرم کن !
نا موجود
460,000 ریال

ارسال رایگان
ارسال رایگان
سفارشات بیش از 150 هزار تومان
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن تمامی محصولات
7 روز زمانت تعویض
7 روز زمانت تعویض
ضمانت تعویض در صورت معیوب بودن

کتاب لبنان نوشته دکتر شهید مصطفی چمران با تصاویر مرتبط و در 384 صفحه توسط انتشارات بنیاد شهید چمران به چاپ رسیده است . تنوع اقوام و مذاهب و به تبع آن لقب دروازه دنیا برای نشر اخبار ، همسایگی با رژیم صهیونستی و سوریه ، منابع اقتصادی مثل سرزمین های سرسبز مناسب برای کشاورزی ، شناخته شدن به عنوان پایگاه مقاومت بعد از اشغال فلسطین لبنان را به عنوان کشوری استراژیکی معرفی کرده است . همچنین جبل عامل در جنوب لبنان که مهد شیعه دنیا و علمای بزرگ در طول تاریخ بوده و هست  همواره مورد ظلم خلفا و حاکمان بوده است بر اهمیت آن افزوده است . بررسی حوادث قبل و اکنون لبنان و بخصوص وضع کنونی شیعیان ،که قطعا مهمترین واقعی انقلاب اسلامی هستند فقط از عهده کسانی بر می آید که تحت تبلیغات و غول های خبری نباشند و تمام ابعاد را بررسی کنند . کتاب حاضر با قلمی دقیق و عجین با صداقت به گو نه ای حوادث را بیان می کندکه پرده از چهره استعمار  و مزدوران آنان برمیدارد .

 بخشی از کتاب : " می دانید که معاویه برای مدتی دراز در شام حکومت داشت و ظلم ها وستم هایی که بنی امیه و بعد بنی عباس بر علویان و شیعیان آل علی روا داشتند ، بیش از هر جای دیگر در منطقه مقدس جبل عامل به چشم می خورد . آنان شیعیان را در داخل دیوارها ، در میان جرزها ، در وسط ستون ها دفن می کردند ، قتل عام های بزرگ از شیعیان به راه می انداختند . حتی اگر هم اکنون به جنوب لبنان گذر کنید ، خواهید دید که همه ی روستاها بر قله کوه ها بنا شده اند ، تا در صورت هجوم دشمن بتوانند از خود محافظت کنند .

در مکتب تشییع ما در بین نواب عام امام زمان  عجل الله تعالی فرجه دو شخصیت بزرگ به چشم می خورند ، شهید اول و شهید ثانی که هر دو از منطقع جبل عامل برخواسته اند .

سایر مشخصات محصول

وزن : 346
مولف : شهید دکتر مصطفی چمران
انتشارات : بنیاد شهید چمران
تعداد صفحات : 384
موضوع : لبنان خاطرات شهید چمران
جلد : شومیز
قطع : وزیری
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها