0 رای   - 

مالک زمان

کتاب مالک زمان حاوی خاطراتی در مورد شهید قاسم سلیمانی به همراه داستان هایی برگرفته از نهج البلاغه از امیرالمومنین در مورد شخصیت مالک  اشتر است . این کتاب به تلاش گروه فرهنگی ابراهیم هادی تهیه شده و قصد دارد با بیان خاطرات ، الگو گیری این شهید عزیز از مالک اشتر سردار اسلام را بیان نماید . همچنین اصول اخلاقی مالک در ولایت مداری را در سخنان امیرالمونین خواهید خواند .
موجود شد خبرم کن !
نا موجود
120,000 ریال

موضوع کتاب مالک زمان داستانهایی برگرفته از سخنان امیرالمومنین ( ع ) به مالک اشتر و خاطرات سرباز اسلام شهید قاسم سلیمانی ست .

در این کتاب شما ضمن آشنایی با شخصیت مالک در قالب نقل سخنان امیرالمومنین به مالک و در مورد مالک و  بعد ولایت مداری او خاطراتی کمتر شنیده شده از دوستان و رزمندگان و ... در مورد سردار سلیمانی می خوانید .

الگو گیری سردار از بزرگانی همچون مالک اشتر و نمایان شدن صفات در عین اخلاص در سردار شهید سلیمانی و دانستن خود به عنوان سرباز اسلام و ولایت نه یک فرمانده دارای درجه هویت پوچ الگوهای دیگر را برای مخاطب نمایان می سازد .

مالک اشتر فرمانده مخلص و شجاع امیرالمومنین بود و در مصر به دستور و مکر معاویه به شهادت رسید .

این خاطرات به تلاش جمعی گروه فرهنگی شهید هادی جمع آوری و تدوین شده و در 120 صفحه توسط انتشارات شهید هادی در قطع پالتویی به چاپ رسیده است . 

« علی ( ع ) در نامه 38 نهج البلاغه درباره ی ویژگی های مالک اشتر می نویسد : من بنده ای از بندگان خدا را به سوی شما می فرستم که در روزهای وحشت نمی خوابد و در لحظه های ترس از دشمن روی نمی گرداند ، برای بدکاران از شعله های آتش تندتر است . او مالک پسر حارث مذحجی است .

آنجا که حق است ، سخن او را بشنوید و از او اطاعت کنید . او شمشیری از شمشیرهای خداست که نه تیزی آن کند می شود و نه ضربت آن بی اثر است . اگر شما را فرمان کوچ داد ، کوچ کنید و اگر ایست گفت بایستید . او در پیشروی و عقب نشینی و حمله ، بدون فرمان من اقدام نمی کند ...

داعش لحظه به لحظه در حال پیشروی بود و هر روز مناطق بیشتری را تحت سیطره خود قرار می داد . چیزی نمانده بود که به حرمین عسکرین در شهر سامرا برسند .

با سرعتی که آنها داشتند ، مردم از مقاومت ناامید بودند و خود را در چنگال داعش می دیدند . تیرها و خمپاره ها بود که طرف حرم می آمد .

امام جمعه سامرا ادامه می دهد : تنها کاری که از دستم بر می آمد این بود که با سفارت کشورها تماس بگیرم و از آنها کمک بخواهم ... با عجله به همکارم گفتم سریع شماره سفارت آمریکا را برای من بگیر ، شماره را گرفت و تلفن را دستم داد ، بدون سلام و علیک سر اصل مطلب رفتم و از آنها تقاضای کمک کردم ، آنها به من گفتند اگر بخواهیم کمکتان کنیم شش ماه طول می کشد . عصبانی شدم و گوشی را قطع کردم ... به همکارم گفتم شماره بیت رهبری ایران را بگیر ، شماره را گرفت و گوشی را دستم داد . بعد از سلام و علیک شرایط پیچیده مان را برایشان شرح دادم .

آنها در جواب گفتند نیروی قدس را به کمک شما می فرستیم ... »

کتاب مالک زمان صفحه 12 تا 14

سایر مشخصات محصول

وزن : 108
شابک : 9786227169133
انتشارات : شهید ابراهیم هادی
تعداد صفحات : 120
موضوع : سردار سلیمانی سخنان امام علی به مالک اشتر
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 7292758
قطع : پالتویی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها