0 رای   - 

مجموعه شعر یحیی

یکی از بهترین شاعران جوان روزگار ما در عرصه شعر آیینی و غیر آیینی سیدحمیدرضا برقعی است . کتاب یحیی ، پنجمین مجموعه شعر سید حمیدرضا برقعی است که شامل  حدود ۳۷ تا ۴۰ شعر با مضامین آیینی و عاشقانه است که طی چهار سال اخیر ایشان سروده اند . 
موجود
200,000 ریال

یکی از بهترین شاعران جوان روزگار ما در عرصه شعر آیینی و غیر آیینی سیدحمیدرضا برقعی است

کتاب مجموعه شعر یحیی از دو نوع تنوع سود می‌برد ؛ نخست تنوع فرمی و دیگر ، دانستن قابلیت‌ قالب‌ها . انتشار این اثر که پنجمین مجموعه شعری حمیدرضا برقعی است ، ادامه حیات شاعرانگی او را نشان می‌دهد . این مجموعه حدود ۳۷ تا ۴۰ شعر با مضامین آیینی و عاشقانه است که طی چهار سال اخیر سروده‌ است .

از دیگر ویژگی‌های شعری سید حمیدرضا برقعی استحکام بیان اوست که هر روز بیشتر می‌شود . برقعی شاعری پرتکاپو است . او به کم قانع نیست و دوست دارد با کنجکاوی فضاهای مختلف را تجربه کرده و به خدمت بگیرد . این تکاپو را می‌توان در قالب‌ها و زبان و همچنین اندیشه او دید . او با ورود به مباحث تاریخی و سیره ، تلاش دارد تا ساحت محتوا را نیز در سروده‌های خود تقویت کند .

قلمرو شعر آیینی بسیار پر رمز و راز و با قلمرو مطلق شعر فارسی متفاوت است . ما در شعر آیینی با مقوله‌های بسیاری مانند توحید، اخلاق ، معرفت و عرفان سروکار داریم ؛ و جنبه‌های بیداری و رهایی اجتماعی و در نهایت شعر ولایی دیگر مضامین است .

حمیدرضا برقعی از شاعران معاصر فارسی زبان است که در وصف امام حسین (ع) ، اشعاری را سروده است . دو مجموعه شعر « طوفان واژه‌ها » و « قبله مایل به تو » و گردآوری « در حریم نور » ، « چادری از شعر و ابریشم » ، « سپید‌هایی از دهان آهنچی » ، « یک کاروان دل » ، « از ابتدا نور » ، « خیمه خورشید » ، « سوختن آفتاب » از دیگر آثار این شاعر جوان و پرکار است .

شعری زیبا از این مجموعه را بخوانید :

پیدایش

زنی از خاک ، از خورشید ، از دریا ، قدیمی تر

زنی از هاجر و آسیه و حوا قدیمی تر

زنی از خویشتن حتی ، از اعطینا ، قدیمی تر

زنی از نیت پیدایش دنیا ، قدیمی تر

که قبل از قصه ی " قالوا بلی " این زن بلی گفته ست

نخستین زن که با پروردگارش یا علی گفته ست

ملائک در طواف چادرش ، پروانه پروانه

به سوی جانمازش می رود سلانه سلانه

شبی در عرش از تسبیح او افتاد یک دانه

ازآن دانه بهشت آغاز شد ، ریحانه ریحانه

نشاند آن دانه را در آسمان با گریه آبش داد

زمین خاکستری بود اشک او رنگ و لعابش داد

سایر مشخصات محصول

وزن : 115 گرم
شابک : 9786003046023
مولف : سید حمیدرضا برقعی
انتشارات : فصل پنجم
تعداد صفحات : 112
موضوع : شعر آیینی شعر فارسی
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 5579040
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها