مجموعه شناسنامه شهدا جلد یازدهم ( شهید سید مرتضی آوینی )

شهید سید مرتضی آوینی از هنرمندان شهید این مرز و بوم است که در 20 فروردین 1372 در فکه به شهادت رسیدن . جلد یازدهم کتاب های شناسنامه شهدا خاطرات و زندگی نامه شهید سید مرتضی آوینی را به طور مختصر برای شما می گوید . صفحه نخست کتاب مانند شناسنامه واقعی است و اطلاعاتی در مورد تاریخ ولادت و شهادت شهید محل تولد و شهادت و آدرس مزار شهید را می بینید و این کتابچه شما را به طور کلی با شخصیت و ویژگی های...
موجود شد خبرم کن !
نا موجود
40,000 ریال

کتابچه شناسنامه شهدا برای آشنایی با سیره شهدا و به منظور معرفی شهدای دفاع مقدس و شهدای جبهه مقاومت در چندین جلد چاپ شده است . جلد یازدهم این کتاب در مورد سیره و سبک زندگی شهید سید مرتضی آوینی  است . ایشان در تاریخ 21 شهریور 1326 در شهر ری متولد شدند و در تاریخ 20 فروردین ماه 1372 به شهادت رسیدند .

کتاب شناسنامه شهدا به شکل شناسنامه واقعی چاپ شده است .

در این کتاب جیبی در مورد شهید آوینی از تولد تا شهادت ش ، ویژگی های شهید ، گفتار شهید ، در پی حقیقت بودن شهید ، آشنایی شهید با امام خمینی ( ره ) ، نحوه نماز خواندن شهید و نوشته های شهید آوینی و کارهای فرهنگی ایشان سخن به میان می آورد .

از زبان همسر شهید در مورد شهید می خوانید :

از پانزده سالگی ایشان را می شناختم سال 1354 بود که نامزد شدیم و خرداد 1357 ازدواج کردیم . ازدواج ما خیلی معمولی بود . نسبت به شرایط آن روزها خیلی ساده ازدواج کردیم . آقا مرتضی 10 سال از من بزرگتر بود . مرتضی مظهر همه کسانی بود که در زندگی جستجو می کردم . جای همه اعضای خانواده را برای من پر می کرد و همه چیز زندگی ام بود . آنچه خوبان همه دارند واقعا مرتضی به تنهایی داشت .

هنگامی که سه فرزند داشتیم در یک آپارتمان هفتاد متری در قلهک زندگی می کردیم . برایم عجیب بود . هیچ وقت فکر نمی کرد باید اتاق دیگری داشته باشد و خودش را طوری تربیت کرده بود که می توانست در همان شلوغی و سر و صدا و بی جایی پشت میز غذاخوری بنشیند و بنویسد . حتی میز خاصی برای کار نداشت . شب ها که از سر کار می آمد دو ساعتی می خوابید و بعد بلند می شد به نماز شب و مناجات و نوشتن . همه با هم بود تا صبح یک ساعتی می خوابید و بعد سرکار می رفت .

داشتن یک برگه در انتهای کتاب با عنوان پیمان نامه ای است که خواننده می تواند با شهیدی که شناسنامه اش را می خواند رفیق آسمانی شود و  بهترین نکته ای است که این کتاب برای خواننده اش ایجاد می کند تصویر این برگه را در تصاویر کتاب می بینید .

این کتاب به خاطر سایز مناسب  و قیمت مناسبش و همچنین داشتن پیمان نامه برای اردوهای راهیان نور و همچنین هدیه به جوانان بسیار مناسب است .

سایر مشخصات محصول

وزن : 20 گرم
شابک : 9786007362990
مولف : محمدحسین قاسمی
انتشارات : کتابک
تعداد صفحات : 16
موضوع : سرگذشتنامه شهید آوینی
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 9852743
قطع : جیبی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها