محرمانه با فرزندم

محرمانه با فرزندم

هر وقت موجود شد پیامک کن
40,000 تومان

کتاب محرمانه با فرزندم نوشته هانیه جهانی و با موضوع کلی تربیت جنسی کودکان و نوجوانان است . این چالش جهانی همواره با نکات ریز و موضوعاتی مثل پیشگیری ، روش های تربیتی ست که در آینده ی او نقش بسزایی دارد . در کتاب پیش رو در قالب نه فصل به مسئله تربیت و ارائه راهکار و نکات برای پیشگیری مورد بررسی قرار گرفته است .

تعداد:

ناموجود

موضوع کتاب محرمانه با فرزندم چالش تربیت جنسی از تولد تا نوجوانی و راهکارها و نکات در این موضوع و پیشگیری از سواستفاده از کودکان است .

خانواده نخسین مکان برای پرورش فرزند و محل شکل گیری هویت و شخصیت ، باور و اخلاق فرزند می باشد . خانواده مهم ترین نظام برای تربیت و تامین نیاز های مادی و عاطفی انسان هاست .

با توجه به هدف قرار گرفتن خانواده و وضعیت فعلی رسانه ها لازم است تا والدین اطلاعات تربیتی خود را از طریق مطالعه منابع موثق و تجربه بروز کنند .

یکی از سخت ترین مسائل تربیتی مبحث تربیت جنسی ست و با توجه به افزایش رسانه و دسترسی ها نیاز است والدین با ظرافت و اطلاع و مناسب سن با این موضوع برخورد کنند . در این میان نادیده گرفتن ، پنهان سازی و گاه آموزش از طریق نادرست و اطلاعات غلط باعث به خطر افتادن سلامت روحی و گاه آسیب می شود و حتی ممکن است باحث انحراف اخلاقی در فرزند گردد .

محرمانه با فرزندم کتابی تحقیقاتی از خانم هانیه جهانی با نظارت زهرا آیت اللهی و با استفاده از روایات و احادیث در این باره است .

نگارنده سعی نموده به سبب اهمیت موضوع و استفاه عموم با اطلاعاتی دقیق ، متنی روان برای والدین اطلعات مورد نیاز را به مخاطبان خود برای تربیت فرزندان شان بدهد .

این کتاب دارای نه فصل با عناوین :

کلیات تربیت جنسی ، هویت جنسی ، پاسخگویی والدین به کنجکاوی جنسی کودکان ، تربیت جنسی در دوران شیرخوارگی ، تربیت جنسی در دوران کودکی اول و دوم ، تربیت جنسی در دوران نوجوانی ، پیشگیری از سوء استفاده جنسی و خود ارضایی

مطالعه این کتاب همچنین به مربیان و معلمین و مشاوران مدرسه پیشنهاد می شود .

« نکته ی قابل ذکر این است که محدودیت در پوشش والدین به معنای این نیست که از لباس های زیبا و خوش رنگ استفاده نکنند ، بلکه والدین سعی کنند که هرچند لباس پوشیده می پوشند ، این لباس ها تیره و زننده نباشد . در رابطه با آرایش کردن مادر نیز باید بدانیم که آرایش مادر درخانه امری مهم است ، زیرا کودک در محیط بیرون از خانه یا اماکن عمومی ، افرادی را مشاهده می کند که با آرایش ، بسیار زیباتر شده اند و آنها را افرادی جذاب قلمداد می کند و اگر مادر آرایش معمولی را در منزل انجام ندهد ، ممکن است کودک به اشتباه ، به خودآرایی در محیطی خارج از خانه تمایل پیدا کند، زیرا خانواده الگویی برای عملی کرن این موضوع به کودک نشان نمی دهد . »

بخشی از متن کتاب محرمانه با فرزندم صفحه 103

جدول اطلاعات مقادیر
موضوع تربیت جنسی کودکامور جنسی آموزش به نوجوانان
مولف هانیه جهانی
انتشارات معارف
تعداد صفحات 272
شابک 9789645318381
وزن 305
جلد شومیز
شماره کتاب شناسی ملی 6058905
قطع رقعی
chat نظرات (0)
امتیاز
(0 امتیاز)
فعلا نظری از طرف مشتریان وجود ندارد.