برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

مرثیه ابوعتا

کاب مرثیه ابوعتا به قلم سعید محمدی و روایت گر داستانی تاریخی عاشقانه است . ابوعتا جوان ایرانی تبار  ، شاعری با استعداد که به اسطه همین استعداد به دربار هارون راه پیدا می کند  . در این بین او عاشق دختر نازپرورده یکی از درباریان می شود . ابوعتا ناکام از این عشق و با رک بودن خود به زندان می افتد و در آنجا با امام موسی کاظم آشنا می شود . این آشنایی زندگی او را تغییر می دهد و  ... .

ادامه مطلب
30,000 تومان
آخرین موجودی
دوست داشتن0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
محصولات مرتبط
موردی یافت نشد
توضیحات

مرثیه ابوعتا نام رمانی عاشقانه و در بستر تاریخی ست که  به قلم سعید محمدی نگاشته شده و توسط انتشارات معارف به چاپ رسیده است .

این رمان به داستان پر فراز و نشیب ابوعتا از مریدان و شیعیان امام کاظم و ایرانی تبار می پردازد که در زمان هارون زندگی می کند و در کوی عاشق دختری اشراف زاده به نام نعیمه می شود .

روایت داستان ابوعتا اگرچه از عشق زمینی آغاز می شود اما ناکام بودن او در این عشق پس از ورود به دستگاه هارون به عنوان شاعری مستعد و مورد غضب قرار گرفتن به علت رک بودن به عشقی آسمانی منتهی می شود .

ابوعتا و شخصیت او ، اوضاع مردم در زمان امام کاظم و پرداخت به تحول و اتفاقات بعد از زندان داستانی جذاب را پیش روی شما گذاشته است .

« پیچ پله های تاریک زندان را پایین آمد . بوی تعفن که ملقمه ای از خون و کثافت و نجاست بود ، به دماغش خورد . دچار حالت تهوع شد . چشمانش چیزی را نمی دید . با هل دادن زندانبان ، از دو پله آخر سکندری خورد روی کف کثیف و معتفن زندان ولو شد . مشعل زندانبان آنقدر نور نداشت تا فضای زندان را روشن کند . صدای آه و ناله ها بلند بود . سر زانو و آرنجش درد گرفته بود . به زحمت بلند شد . اشک در چشمانش جمع شده بود ...

صدای مناجاتی سوزناکی از لا به لای ناله ها و فریادها ، از سمت سیاه چال به گوشش رسید . کمی روی صدا تمرکز کرد . به نظرش صدا خاص بود و ناله هم از غم و رنجی از جنس دنیا نبود .

مشتاقانه به جلوی سلول آمد ، پیشانی اش را به نرده گذاشت و چشمانش را بست .

دقیق روی صدا تمرکز کرد . خنکی میله به پیشانی اش نفوذ کرد .

یا من تکبر عن الاهام صورته ....

ابوالعتاهیه که این عبارات ذهنش را مشغول کرده بود ، با خود زمزمه کرد ؛ ای که بزرگتر است از پندارها صورتش ... »

بخشی از متن کتاب  مرثیه ابوعتا صفحه 43 تا 45

ادامه مطلب
جزئیات محصول

مشخصات

موضوع
داستان های فارسی
مولف
سعید محمدی
انتشارات
معارف
تعداد صفحات
124
شابک
9786004412964
وزن
119
جلد
شومیز
شماره کتاب شناسی ملی
7392449
قطع
رقعی
نظرات
بدون نظر

تنظیمات

اشتراک گذاری

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم