0 رای   - 

مقتل مظلوم

کتاب مقتل مظلوم تدوین مطالبی از 28 مقتل و متن کهن مستند است . مرتضی وافی نویسنده کتاب ، متون این مقتل ها را با اعراب گذاری زیر نظر متخصصان همراه با ترجمه فارسی و با کمی روان نویسی بیان نموده است . این روایات متعلق به سحرگاه تا کمی بعد از شهادت امام حسین ( ع ) است .  منبع این مقتل ها کتبی مثل ارشاد شیخ مفید ، کامل الزیارات لبن قولویه و مقتل ابی مخنف می باشد .
موجود
350,000 ریال

موضوع کتاب مقتل مظلوم نقل مقتل از متون کهن همراه با اعراب گذاری و ترجمه فارسی است .

این کتاب به تلاش مرتضی وافی در 248 صفحه و با تدوین 28 مقتل از کتب کهن و مستند در انتشارات جمکران و در قطع رقعی به چاپ رسیده است . 

روایات و مقاتل در منبع اصلی گاه دارای عبارت ناآشنا و سخت بوده لذا نویسنده همگام با طراحی صفحات و جلد تلاش نموده تا در عین روان سازی مطالب را به خوبی به مخاطب انتقال دهد و متن برای کسانی که با ادبیات عرب آشنایی کامل ندارند نیز قابل استفاده باشد .

کتب مرجع این کتاب عموما به قبل از تالیف بحارالانوار باز می گردد . کتبی مثل ارشاد شیخ مفید که هم از اعتبار علمی و هم اعتبار درستی برخوردار هستند .

اعراب گذاری متن عربی با نظارت فضلای حوزه و ادبیات عرب صورت گرفته است . 

این مقاتل شامل دوره زمانی سحرگاه عاشورا تا کمی بعد از شهادت امام است . 

آنچه در برخی آثار مقاتل دیده می شود بیشتر دست مایه گریه هستند تا در جهت بهره گیری اخلاقی اجتماعی و نشان دادن کشتی نجات بودن امام . انگیزه نویسنده در نگارش این است که از هرگونه خیال پردازی و اغراق بپرهیزد  .

کربلا قصه ی بی پایان و همیشه تازه تاریخ است این کتاب قطره ای است برای آشنایی با دریا .

« زینب س از در خیمه گاه بیرون آمد و بر روی تپه کوچکی ایستاده بود و دو دست بر سر نهاد و گفت : آیا مسلمانی در میان شما نیست ؟! هیچ کس جواب او را نداد . سپس فریاد زد : ای وای برادرم ... زینب گفت : ای عمر آیا اباعبدالله را می کشند و تو به نظاره ایستاده ای ؟

عمر صورتش را از زینب برگرداند . شمر فریاد زد : منتظر چه هستید ؟ 

آنگاه از هر سو به حضرت حمله کردند . »

بخشی از متن کتاب مقتل مظلوم صفحه 218 و 219

سایر مشخصات محصول

وزن : 222
شابک : 9789649736617
مولف : مرتضی وافی
انتشارات : جمکران
تعداد صفحات : 248
موضوع : مقتل امام حسین
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 7293272
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها