ملاقات در ملکوت شهید مدافع حرم احمد مشلب

کتاب ملاقات در ملکوت خاطرات شهید مدافع حرم احمد محمد مشلب از زبان مادر شهید است . ایشان متولد 9 شهریور 1374 در شهر نبطیه لبنان است و در تاریخ 10 اسفند 1394 در حلب سوریه به شهادت رسیده اند
موجود
130,000 ریال

کتاب ملاقات در ملکوت که خاطرات شهید احمد محمد مشلب را روایت می کند تلفیقی از پژوهش یک سرباز گمنام انقلاب که با خواهر و بردار و دوستان شهید مصاحبه کرده است و عصاره مطالب کانال مجازی شهید به علاوه مطالب مصاحبه ی با سرکار خانم سلام بدر الدین مادر بزرگوار شهید است .

روزهای پایانی سال 94 بود که در فضای مجازی تصویر شهیدی خوش سیما و جذاب توجه همه را جلب کرد. شهیدی که خیلی زود آوازه‌اش در ایران و جهان پیچید. نکته‌ای که در مورد این شهید خیلی مورد توجه قرار گرفته بود، ثروت و ماشین گران قیمت او بود که حتی نام او را تحت تاثیر قرار می‌داد و برخی او را شهید «بی‌ام‌و سوار» می نامیدند. شهید احمد مَشلَب، همان جوان تو دل برو و جذابی بود که با سرعتی روز افزون جای خود را در دل جوانان ایران و سایر کشورهای مسلمان جهان باز کرد. شهادت این مجاهد حزب الله سند محکم و مسجلی برای اثبات حقانیت شهدای عزیز مدافع حرم بود. دیگر کسی نمی‌توانست به او تهمت بزند که برای پول به سوریه رفته است. احمد ثابت کرد که هیچ بهانه‌ای جز عشق او را به سوریه نکشانده است. عشقی که حضرت زینب (س) بهایش را با شهادت پرداخت کرد.

+ در بخش تحصیل و کار کتاب می خوانید :

احمد بسیار کوشا بود و ثروت باعث نشده بود که تن پرور و تنبل باشد . خیلی خوب درس خواند و دیپلمش را گرفت و با رتبه ی 7 وارد معهد شد که در واقع نوعی دانشگاه در لبنان است . احمد دانشجوی نمونه دانشکده امجاد بود و توانست با کسب بهترین نمرات در رشته فناوری اطلاعات فارغ التحصیل شود . اعتقاد داشت که مسلمان واقعی کسی است که در یک دست ، کتاب به نماد تحصیل دین و علم در دست دیگر ، سلاح به نماد مجاهدت داشته باشد .

احمد به پشتوانه ی مالی خانوادگی ، اوضاع خوبی داشت و اگر تا آخر عمر فقط پول خرج می کرد باز هم نیازی به کسب در آمد نداشت . اما از آنجا که به فکر کار و تلاش بود و مثل خیلی از ثروتمندان نبود که به فکر کار و تلاش نباشد . لذا در کنار تحصیل کار و تلاش می کرد .

او یک فروشگاه مواد غذایی داشت و در آنجا مثل سایر مردم به کسب روزی حلال مشغول بود .

سایر مشخصات محصول

وزن : 140 گرم
شابک : 9786007055540
مولف : مهدی گودرزی
انتشارات : تقدیر
تعداد صفحات : 96
موضوع : خاطرات شهدای مدافع حرم
شماره کتاب شناسی ملی : 4877002
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها