0 رای   - 

من امام حسن ( ع ) را دوست دارم

کتاب من امام حسن ( ع ) را دوست دارم ، چهارمین جلد از مجموعه کتاب های من اهل بیت ( ع ) را دوست دارم می باشد که توسط غلام رضا حیدری ابهری برای گروه سنی ب و ج نوشته شده است . اثر حاضر داستان زندگی نامه ی امام حسن مجتبی ( ع ) را به شکل کوتاه و روان روایت می کند و کودکان و نوجوانان را با تاریخ و سیره و سخنان ایشان آشنا می کند .
موجود
100,000 ریال

کتاب من امام حسن ( ع ) را دوست دارم نشر انتشارات جمال ( واحد کودک و نوجوان ) می باشد که توسط حجت الاسلام غلام رضا حیدری ابهری در 23 صفحه ی رنگی نوشته شده است .

اثر حاضر چهارمین جلد از مجموعه چهارده جلدی « من اهل بیت ( ع ) را دوست دارم » است که بر اساس یکی از بهترین روش ها برای معرفی شخصیت های مذهبی نوشته شده است . در این روش تنها به جنبه های تاریخی زندگی این شخصیت ها بسنده نمی شود ؛ بلکه در کنار توجه به جنبه های تاریخی ، مقام معنوی ، سبک زندگی ، افکار  و اندیشه ها و سخنان آنان نیز متناسب با مخاطب کودک و نوجوان مورد توجه قرار می گیرد . قرآن کریم نیز همین روش را برای معرفی انبیا و اولیا به کار می برد .

تصاویر کودکانه و جذاب کتاب که با متن داستان سازگاری دارد ، توسط کوثر و مهناز رضایی طراحی و رنگ آمیزی شده است .

کودکان و نوجوانان می تواند با خواندن این کتاب پرمحتوا ، با شخصیت و کمالات و ویژیگی های رفتاری و اخلاقی امام حسن مجتبی ( ع ) آشنا شوند و سخنان ایشان را آویزه ی گوش کنند و به آن عمل کنند .

" بخشی از متن داستان "

" امام حسن از همان کودکی خوش اخلاق و با ادب بود . امام حسن ( ع ) با مردم خیلی خوب حرف می زد . او به بزرگ ترها خیلی احترام می گذاشت . حتی اگر یک انسان بزرگ اشتباهی انجام می داد ، بسیار با احترام با او صحبت می کرد . یک بار او و برادرش حسین دیدندکه پیرمردی اشتباهی وضو می گیرد . حسن و حسین ، برای این که وضو گرفتن درست را به آن پیرمرد یاد بدهند ، فکری کردند . آن دو پیش پیرمرد رفتند و گفتند : شما بین ما دو نفر قضاوت کن! بگو کدام یک از ما درست وضو می گیرد ؟ 

بعد هر دو وضو گرفتند . پیرمرد که وضوی درست آن دو را دید ، فهمید که خودش اشتباه وضو می گرفته است. پس گفت : « شما هر دو درست وضو می گیرید . من وضویم اشتباه است . الان به درستی یاد گرفتم که چه طور باید وضو بگیرم . »

صفحه ی 9 .

سایر مشخصات محصول

وزن : 53 گرم
شابک : 9789642023523
مولف : غلامرضا حیدری ابهری
انتشارات : انتشارات جمال
تعداد صفحات : 23
موضوع : داستان های مذهبی
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 3447441
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها