0 رای   - 

من امام حسین ( ع ) را دوست دارم

کتاب من امام حسین ( ع ) را دوست دارم ، پنجمین جلد از مجموعه کتاب های من اهل بیت ( ع ) را دوست دارم می باشد که توسط غلام رضا حیدری ابهری برای گروه سنی ب و ج نوشته شده است . اثر حاضر داستان زندگی نامه ی امام حسین ( ع ) را به شکل کوتاه و روان روایت می کند و کودکان و نوجوانان را با تاریخ و سیره و سخنان ایشان آشنا می کند .
موجود
100,000 ریال

کتاب من امام حسین ( ع ) را دوست دارم نشر انتشارات جمال ( واحد کودک و نوجوان ) می باشد که توسط حجت الاسلام غلام رضا حیدری ابهری در 23 صفحه ی رنگی گلاسه نوشته شده است .

اثر حاضر پنجمین جلد از مجموعه چهارده جلدی « من اهل بیت ( ع ) را دوست دارم » است که بر اساس یکی از بهترین روش ها برای معرفی شخصیت های مذهبی نوشته شده است . در این روش تنها به جنبه های تاریخی زندگی این شخصیت ها بسنده نمی شود ؛ بلکه در کنار توجه به جنبه های تاریخی ، مقام معنوی ، سبک زندگی ، افکار  و اندیشه ها و سخنان آنان نیز متناسب با مخاطب کودک و نوجوان مورد توجه قرار می گیرد . قرآن کریم نیز همین روش را برای معرفی انبیا و اولیا به کار می برد .

تصاویر کودکانه و جذاب کتاب که با متن داستان سازگاری دارد ، توسط کوثر و مهناز رضایی طراحی و رنگ آمیزی شده است .

کودکان و نوجوانان می تواند با خواندن این کتاب پرمحتوا ، با شخصیت و کمالات و ویژیگی های رفتاری و اخلاقی امام حسین ( ع ) آشنا شوند و سخنان ایشان را آویزه ی گوش کنند و به آن عمل کنند .

" بخشی از متن داستان "

" بخش مهمی از زندگی امام حسین ( ع ) در حکومت پدرش ، امام علی ( ع ) و حکومت برادرش امام حسن ( ع ) سپری شد . امام حسین برای آن دو ، یک سرباز شجاع و فداکار بود. او در همه ی جنگ های امام علی با دشمنانش ، شرکت می کرد  و با قدرت تمام می جنگید ؛ مثلا در جنگ جمل ، فرماندهی بخشی از سپاه امام علی را بر عهده داشت . در بعضی جنگ ها ، هم مبارزه می کرد و هم با سخنرانی های پرشور خود ، سربازان را به حمایت امام علی ( ع ) تشویق می کرد .

امام حسین در زمان حکومت برادرش ، امام حسن همیشه در کنار او بود . او حتی برای یک لحظه از یاری امام حسن ( ع ) دست برنداشت .

صفحه ی 8 .

سایر مشخصات محصول

وزن : 75 گرم
شابک : 9789642022502
مولف : غلامرضا حیدری ابهری
انتشارات : انتشارات جمال
تعداد صفحات : 23
موضوع : داستان های مذهبی
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 3414979
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها