0 رای   - 

من امام رضا ( ع ) را دوست دارم

کتاب من امام رضا ( ع ) را دوست دارم ، دهمین جلد از مجموعه کتاب های من اهل بیت ( ع ) را دوست دارم می باشد که توسط غلام رضا حیدری ابهری برای گروه سنی ب و ج نوشته شده است . اثر حاضر داستان زندگی نامه ی امام رضا ( ع ) را به شکل کوتاه و روان روایت می کند و کودکان و نوجوانان را با تاریخ و سیره و سخنان ایشان آشنا می کند .
موجود
100,000 ریال

کتاب من امام رضا ( ع ) را دوست دارم نشر انتشارات جمال ( واحد کودک و نوجوان ) می باشد که توسط حجت الاسلام غلام رضا حیدری ابهری در 23 صفحه ی رنگی نوشته شده است .

اثر حاضر دهمین جلد از مجموعه چهارده جلدی « من اهل بیت ( ع ) را دوست دارم » است که بر اساس یکی از بهترین روش ها برای معرفی شخصیت های مذهبی نوشته شده است . در این روش تنها به جنبه های تاریخی زندگی این شخصیت ها بسنده نمی شود ؛ بلکه در کنار توجه به جنبه های تاریخی ، مقام معنوی ، سبک زندگی ، افکار  و اندیشه ها و سخنان آنان نیز متناسب با مخاطب کودک و نوجوان مورد توجه قرار می گیرد . قرآن کریم نیز همین روش را برای معرفی انبیا و اولیا به کار می برد .

تصاویر کودکانه و جذاب کتاب که با متن داستان سازگاری دارد ، توسط کوثر و مهناز رضایی طراحی و رنگ آمیزی شده است .

کودکان و نوجوانان می تواند با خواندن این کتاب پرمحتوا ، با شخصیت و کمالات و ویژیگی های رفتاری و اخلاقی امام رضا ( ع ) آشنا شوند و سخنان ایشان را آویزه ی گوش کنند و به آن عمل کنند .

" بخشی از متن داستان "

" امام هشتم اخلاق خوبی داشت . او به کسی توهین نمی کرد ، هیچ وقت ناسزا نمی گفت ، وسط حرف کسی نمی پرید، پایش را جلوی کسی دراز نمی کرد و آب دهانش را روی زمین نمی انداخت . او خوبی و خدمت به مردم را خیلی دوست داشت . هر قدر که می توانست ، به دیگران کمک می کرد .

در زمان قدیم ، هر محله یک حمام بزرگ داشت و همه به آن حمام می رفتند . یک روز که امام رضا ( ع ) وارد حمام شد ، مردی به ایشان گفت : بیا پشت مرا آب بریز و بشور . آن مرد امام را نمی شناخت .امام برپشت آن مرد آبی ریخت و کمرش را شست . دیگران با تعجب به آن مرد گفتند : آیا این آقا را می شناسی ؟ او حضرت رضا ( ع ) فرزند پیامبر خداست . آن مرد خیلی شرمنده شد و از امام عذرخواهی کرد ؛ اما امام همان طور که کمر آن مرد را می شست به او فرمود : عیبی ندارد ، نگران هیچی نباش . "

صفحه ی 8 و 9 .

سایر مشخصات محصول

وزن : 52 گرم
شابک : 9789642023516
مولف : غلامرضا حیدری ابهری
انتشارات : انتشارات جمال
تعداد صفحات : 23
موضوع : داستان های مذهبی
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 3447493
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها