0 رای   - 

من امام علی ( ع ) را دوست دارم

کتاب من امام علی ( ع ) را دوست دارم ، دومین جلد از مجموعه کتاب های من اهل بیت ( ع ) را دوست دارم می باشد که توسط غلام رضا حیدری ابهری برای گروه سنی ب و ج نوشته شده است . اثر حاضر داستان زندگی نامه ی امام علی ( ع ) را به شکل کوتاه و روان روایت می کند و کودکان و نوجوانان را با تاریخ و سیره و سخنان ایشان آشنا می کند .
موجود
100,000 ریال

کتاب من امام علی ( ع ) را دوست دارم نشر انتشارات جمال ( واحد کودک و نوجوان ) می باشد که توسط حجت الاسلام غلام رضا حیدری ابهری در 23 صفحه ی رنگی نوشته شده است .

اثر حاضر دومین جلد از مجموعه چهارده جلدی « من اهل بیت ( ع ) را دوست دارم » است که بر اساس یکی از بهترین روش ها برای معرفی شخصیت های مذهبی نوشته شده است . در این روش تنها به جنبه های تاریخی زندگی این شخصیت ها بسنده نمی شود ؛ بلکه در کنار توجه به جنبه های تاریخی ، مقام معنوی ، سبک زندگی ، افکار  و اندیشه ها و سخنان آنان نیز متناسب با مخاطب کودک و نوجوان مورد توجه قرار می گیرد . قرآن کریم نیز همین روش را برای معرفی انبیا و اولیا به کار می برد .

تصاویر کودکانه و جذاب کتاب که با متن داستان سازگاری دارد ، توسط کوثر و مهناز رضایی طراحی و رنگ آمیزی شده است .

کودکان و نوجوانان می تواند با خواندن این کتاب پرمحتوا ، با شخصیت و کمالات و ویژیگی های رفتاری و اخلاقی اولین امام مسلمانان ، امام علی ( ع ) آشنا شوند و سخنان ایشان را آویزه ی گوش کنند و به آن عمل کنند .

" بخشی از متن داستان "

" رسول خدا ( ص ) علی ( ع ) را خیلی دوست داشت . برای همین بین خواستگارهای دخترش ، علی را انتخاب کرد و علی همسر حضرت زهرا شد . همه ی مردم از علاقه ی پیامبر ( ص ) به علی ( ع ) خبر داشتند . پیامبر بعد از هجرت به مدینه ، بین مسلمانان پیوند برادری برقرار کرد ؛ یعنی برای هریک از از مسلمانان ، برادری انتخاب کرد . پیامبر برای خودش هم علی را انتخاب نمود . پیامبر دست علی را گرفت و در برابر مردم فرمود : این هم برادر من است . پیامبر با این کار ، نشان داد که علی را از دیگر یارانش بیشتر دوست دارد .

صفحه ی 13 .

سایر مشخصات محصول

وزن : 50 گرم
شابک : 9789642022489
مولف : غلامرضا حیدری ابهری
انتشارات : انتشارات جمال
تعداد صفحات : 23
موضوع : داستان های مذهبی
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 3347297
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها