مهران می خندد

کتاب مهران می خندد زندگی نامه و خاطرات شهید مرزبان ستوان یکم مهدی اقرع از زبان خانواده ، دوستان و همکاران این شهید است . ایشان به همراه هفت نفر از نیرو های پایور و ناجا در منطقه مرزی نگور توسط تروریست های جیش الظلم به شهادت رسیدند .
موجود
160,000 ریال

شهید مهران اقرع متولد 18 خرداد سال 1371  بود و در منطقه نِگور سیستان و بلوچستان به شهادت رسید .

شهید مهران اقرع از نیروهای کادر مرزبانی ناجا بود . وی به همراه هفت نفر دیگر از عزیزان مرزبانی اعم از کادر و وظیفه در فروردین سال 94 توسط تروریست‌­های جیش‌­الظلم به طرز ناجوانمردانه‌­ای به شهادت رسیدند . 

محسن صالحی‌خواه ، نویسنده این کتاب برای نوشتن اثر سفرهایی به سیستان و بلوچستان و مشهد مقدس داشت که روایت سفر به استان محل خدمت این شهید در بخشی جداگانه از این کتاب آمده است .

شهید اقرع نماینده یک نسل است ، نماینده شهدایی که ثابت می‌کنند دوران ایثار و خدمت به مردم تمام نشده است .

در بخشی از خاطرات خاطره ای از پدر شهید با عنوان به عشق ولی امر می خوانید :

در خلال دوره ی دانشجویی مهران در دانشگاه امین اتفاقی افتاد که پسرم آن را از من پنهان کرد چه بسا اگر این موضوع را از همان موقع با من در میان می گذاشت و من هم اقدام می کردم دفتر روزگار جور دیگری ورق می خورد . حدود دو سال و نیم از دوران آموزشش که گذشت از سپاه نامه ای برایش آمد که " اگر مایل هستید برای گزینش مراجعه کنید . " با بچه های امور مالی دانشگاه صحبت کرده بود و چرتکه انداخته بودند که اگر بخواهی الان خارج شوی باید چهار یا پنج میلیون تومان غرامت بدهی .

مهران این قصه ی غرامت را از من پنهان کرد و بعد از آنکه آموزشش تمام شد این موضوع را به ما گفت . من ناراحت شدم . به او گفتم : چرا با من در میان نگذاشتی ؟ چیز مهمی که نبود .

خجالت زده گفت : نه بابا جان من دیدم یک سال بیشتر از آموزشش باقی نمونده چند میلیون هم باید خسارت بدیم دنبالش رو نگرفتم .

گفتم : اگر ضرورت نداشت و دلت نمی خواست نمی رفتی دنبال مسئول حساب و کتاب که برای میزان خسارت چرتکه بندازه . اگر می گفتی من پرداخت می کردم .

این قضیه گذشت و حتی زمانی که مهران لباس خدمتش را گرفت من دوباره موضوع را پیش کشیدم که اگر می شود آن دعوت را زنده کرد و می توانی بروی سپاه هیچ مشکلی نیست . بلاخره تو می خواهی سی سال خدمت کنی و بین نیروهای مسلح بیشتر مایل هستی که استخدام سپاه بشوی هر مبلغی که نیرو بخواهد خسارت بگیرد مشکلی نیست . اما قسمت مهران این بود که لباس پلیس را بپوشد .

سایر مشخصات محصول

وزن : 135 گرم
شابک : 9786009787340
مولف : محسن صالحی خواه
انتشارات : موسسه فرهنگی هنری زاد
تعداد صفحات : 143
موضوع : شهیدان نیروی انتظامی جمهوری اسلامی خاطرات و زندگینامه شهید مهدی اقرع خاطرات بازماندگان شهدا
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 5474149
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده