نا روایتی از زندگی شهید صدر

نا روایتی از زندگی شهید صدر

39,000 تومان

کتاب نا نوشته مریم برادران روایتی نه چندان بلند ، دلنشین ، مستند و با جزییات از زندگی شهید محمدباقر صدر است . شهید صدر از علمای برترو مجتهد عراق بود و در سال 59 به خاطر حکم تحریم حزب بعث به همراه خواهرش به شهادت رسید . 

تعداد:

موجود است

موضوع کتاب نا روایتی مستند و جذاب از زندگی شهید محمدباقر صدر از علما و مجتهدان معاصر است .

سید محمد باقر صدر از آن دسته انسان هایی ست که روزگار کم به خود می بیند اما در مورد او  کمتر مطلبی گفته شده و ناشناس مانده است .

عالم و مجتهدی با آثار زیبا همچون فلسفتنا ، اقتصادنا و ... که در سال 59 به جرم ایستادگی روی حکم تحریم حزب بعث و اندیشه اسلامی توسط حزب بعث به همراه خواهرش به شهادت رسید .

خوانش و شناخت درست او نیاز به رویارویی از زاویه های مختلف دارد . سرکار خانم مریم  برادران ؛ نویسنده کتاب با مصاحبه با خانواده شهید و همچنین مطالعه آثار وی و به صورت مستند زندگی این شهید را روایت کرده است .

نای برادران ، به گواه شماری از صدرشناسان ، تصویری اگرچه کوچک اما واقع نما و منطبق با واقعیت بدور از اغراق از شهید صدر است . 

 رمان نا با روایت امین و روان خود مخاطب را با خود همراه می کند تا او با نگاهی واقع گرایانه گرچه کوتاه با این شهید و ابعاد شخصیتی او آشنا شود .

« آقا موسی از کتاب های پسرعمو چه حظی می برد ! اقتصادنا یکی از کتاب هایی بود که بعدها در لبنان تدریس کرد . در این شرایط ، این دو عمو زاده به شیوه های اصلاح دعوت اسلامی فکر می کردند ؛ چطور می شد آن روز و نیازهایش اسلام را معرفی کرد و جوان گریزان از دین را جلب کرد ؛ گریزان ، چون دین برایشان کارآمدی نداشت . فکر می کردند دین باید از درون حوزه ها و محافل علمی به درون جامعه و زندگی مردم راه یابد تا تمدن ساز شود ؛ برتری اسلام را باید از محیط سخن به میدان عمل رساند . هردو هم معتقد بودند بین مرجعیت و حکومت داری دینی تفاوتی هست ؛ اولی رهبری علمی و فقهی و حمایت از جریانات اصلاحی را به عهده دارد و دیگری سامان زندگی مردم را براساس آنچه دین می گوید . با همه ی شباهت های مبنایی ، هرکدام نقطه ی آغاز را جایی متفاوت می دانست ؛ محمدباقر می گفت حوزه باید اصلاح شود ، تشکیلات علما و روش های آموزشی اش باید راه دیگری پیش بگیرد ، باید کاری کنند که وقتی کسی از حوزه بیرون می رود ، نه فقط برای مسلمان ها ، بلکه برای دیگران هم حرفی داشته باشد . »

بخشی از متن کتاب نا صفحه 67  

جدول اطلاعات مقادیر
موضوع داستان های فارسیعلمای لبنان
مولف مریم برادران
انتشارات دارالصدر
تعداد صفحات 216
شابک 9789643047986
وزن 204
جلد شومیز
شماره کتاب شناسی ملی 6210956
قطع رقعی
chat نظرات (0)
امتیاز
(0 امتیاز)
فعلا نظری از طرف مشتریان وجود ندارد.