3 رای   - 

نظم آنچه همه دوست دارند ولی ...

کتاب نظم آنچه همه دوست دارند ولی ... نوشته استاد دکتر مرتضی آقا تهرانی نکاتی در مورد راه کارهای ایجاد نظم و برنامه ریزی در زندگی را بیان می کند .
موجود
150,000 ریال

کم و بیش دیده ایم که برخی از عالم نماها می گویند : انسان باید ریسک پذیر باشد و چون نظم ، زندگی انسان را خط کشی می کند و با ریسک پذیری نمی سازد ، پس نظم ، چیز خوبی نیست . اما آیا رابطه ریسک پذیری با نظم رابطه ای متضاد و یا متناقض است ؟! در مباحث خود به این اشتباه پاسخ خواهیم داد . و یا برخی که در حد استاد محافل علمی هستند ، می گویند : نظم یک دستور دینی نیست و در هیچ آیه و روایتی مطرح نشده ! . به واقع عدم دقت عقلی و ضعف ما از نظر مطالعه منابع دینی عامل مهمی برای بیان این سخنان بی اساس شده است .

این در حالی است که مولای متقیان امام علی علیه السلام در حالی که در بستر شهادت افتاده بودند ، آن هم در شرایط حساس احتضار به مسئله نظم در امور توصیه می کنند ، و به فرمود حضرت استاد مصباح یزدی : " هر عاقلی به ارزش و اهمیت این مسئله واقف است ... ما خود بر ارزش و اهمیت مسئله نظم و نقش آن در زندگی فردی و اجتماعی واقفیم ، از مسائل و امور ساده فردی گرفته تا مسائل و قضایای پیچیده اجتماعی می توان نقش نظم را به روشنی مشاهده کرد ...بدیهی است بدون نظم و برنامه همه چیز به هم می ریزد و بسیاری از اوقات ، انسان از رسیدن به هدف مطلوب خویش باز می ماند . "

ما در ضمن مباحث خود سعی کرده ایم تا پاسخ این سوالات را در ضمن پنج فصل بیان کنیم ، که در فصل اول به نظم ، اهمیت نظم ، ضرورت نظم و برکات نظم پرداخته شده و در فصل دوم به برنامه ریزی و مباحثی چون اهمیت برنامه ریزی ، کیفیت برنامه ریزی ، برکات و در آخر اصول برنامه ریزی اشاره شده است که این فصل بسیار جامع ، مفصل و مفید می باشد . در فصل سوم به عوامل موثر در برنامه ریزی اشاره شده و فصل چهارم حاوی مطالبی پیرامون موانع ایجاد نظم می باشد که مطالعه دقیق این دو فصل اخیر ما را در رسیدن به برنامه ریزی منظم یاری می کند . در فصل آخر به آسیب شناسی بی نظمی پرداخته شده است که با مطالعه این فصل به ضرورت داشتن برنامه ای منظم در زندگی پی می بریم و تمام تلاش خود را مبنی بر نوشتن برنامه ای برای زندگی و عمر خود خواهیم کرد .

سایر مشخصات محصول

وزن : 210 گرم
شابک : 9786009356621
مولف : استاد دکتر مرتضی آقا تهرانی
انتشارات : برادر شهیدم
تعداد صفحات : 178
موضوع : جنبه های مذهبی اسلامی نظم و تربیت راه و رسم زندگی
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 459370
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها