برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

نظم آنچه همه دوست دارند ولی ...

کتاب نظم آنچه همه دوست دارند ولی ... نوشته استاد دکتر مرتضی آقا تهرانی نکاتی در مورد راه کارهای ایجاد نظم و برنامه ریزی در زندگی را بیان می کند .

ادامه مطلب
15,000 تومان
آخرین موجودی
دوست داشتن0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
محصولات مرتبط
موردی یافت نشد
توضیحات

کم و بیش دیده ایم که برخی از عالم نماها می گویند : انسان باید ریسک پذیر باشد و چون نظم ، زندگی انسان را خط کشی می کند و با ریسک پذیری نمی سازد ، پس نظم ، چیز خوبی نیست . اما آیا رابطه ریسک پذیری با نظم رابطه ای متضاد و یا متناقض است ؟! در مباحث خود به این اشتباه پاسخ خواهیم داد . و یا برخی که در حد استاد محافل علمی هستند ، می گویند : نظم یک دستور دینی نیست و در هیچ آیه و روایتی مطرح نشده ! . به واقع عدم دقت عقلی و ضعف ما از نظر مطالعه منابع دینی عامل مهمی برای بیان این سخنان بی اساس شده است .

این در حالی است که مولای متقیان امام علی علیه السلام در حالی که در بستر شهادت افتاده بودند ، آن هم در شرایط حساس احتضار به مسئله نظم در امور توصیه می کنند ، و به فرمود حضرت استاد مصباح یزدی : " هر عاقلی به ارزش و اهمیت این مسئله واقف است ... ما خود بر ارزش و اهمیت مسئله نظم و نقش آن در زندگی فردی و اجتماعی واقفیم ، از مسائل و امور ساده فردی گرفته تا مسائل و قضایای پیچیده اجتماعی می توان نقش نظم را به روشنی مشاهده کرد ...بدیهی است بدون نظم و برنامه همه چیز به هم می ریزد و بسیاری از اوقات ، انسان از رسیدن به هدف مطلوب خویش باز می ماند . "

ما در ضمن مباحث خود سعی کرده ایم تا پاسخ این سوالات را در ضمن پنج فصل بیان کنیم ، که در فصل اول به نظم ، اهمیت نظم ، ضرورت نظم و برکات نظم پرداخته شده و در فصل دوم به برنامه ریزی و مباحثی چون اهمیت برنامه ریزی ، کیفیت برنامه ریزی ، برکات و در آخر اصول برنامه ریزی اشاره شده است که این فصل بسیار جامع ، مفصل و مفید می باشد . در فصل سوم به عوامل موثر در برنامه ریزی اشاره شده و فصل چهارم حاوی مطالبی پیرامون موانع ایجاد نظم می باشد که مطالعه دقیق این دو فصل اخیر ما را در رسیدن به برنامه ریزی منظم یاری می کند . در فصل آخر به آسیب شناسی بی نظمی پرداخته شده است که با مطالعه این فصل به ضرورت داشتن برنامه ای منظم در زندگی پی می بریم و تمام تلاش خود را مبنی بر نوشتن برنامه ای برای زندگی و عمر خود خواهیم کرد .

ادامه مطلب
جزئیات محصول

مشخصات

موضوع
جنبه های مذهبی اسلامی نظم و تربیتراه و رسم زندگی
مولف
استاد دکتر مرتضی آقا تهرانی
انتشارات
برادر شهیدم
تعداد صفحات
178
شابک
9786009356621
وزن
210 گرم
جلد
شومیز
شماره کتاب شناسی ملی
459370
قطع
رقعی
نظرات
بدون نظر

تنظیمات

اشتراک گذاری

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم