0 رای   - 

نقل و نقل داستانهای نغز از آثار استاد مطهری

کتاب نقل و نقل داستانهای نغز از آثار استاد مطهری ؛ شامل بخش عمده ای از داستانها و لطایف و ظرایف و تلمیحاتی است که شهید استاد مطهری ( ره ) در آثار ارجمند و نفیس خود ( چه سخنرانی ها و چه مکتوبات )استفاده کرده اند . نویسنده با سیری در بسیار از آثار استاد داستان های نغزی را که البته ایشان به تناسب موضوعات مختلف علمی ، فلسفی ، اجتماعی ، تربیتی ، روانشناسی و ... برای نتیجه گیری در آن موضوع ذکر کرده...
موجود
200,000 ریال

کتاب حاضر حاصل ابتکار و تلاش فاضل گرامی جناب آقای سید محمدسعید مدنی است که با سیری در بسیاری از آثار استاد شهید آیت الله مطهری داستان های نغزی را که البته آن متفکر شهید به تناسب موضوعات مختلف علمی ، فلفی ، اجتماعی ، تربتی ، روان شناسی و غیره برای نتیجه گیری در آن موضوعات ذکر کرده اند استخراج نموده و پس از بررسی شورای نظارت بر نشر آثار استاد شهید مطهری و مطابقت این داستان ها با متتن آثار استاد اکنون به شکل حاضر منتشر می شود .

مطالعه این کتاب می تواند مقدمه و انگیزه ای برای رجوع به اصل آثار آن بزرگمرد باشد . در خلال داستان ها نکته سنجی و تناسب داستان با موضوع مورد بحث استاد کاملا هویدا است و این خود از هنرهای یک نویسنده یا گوینده است .

بگو الف ! عنوان یکی از داستان های کتاب است که با هم می خونیم :

بچه باهوشی را به مدرسه بردند . معلم به او گفت : بگو " الف " . سکوت کرد . معلم گفت : این که ساده است بگو " الف " . هر چه معلم گفت بگو نگفت . دیگران آمدند ، پدر و مادرش آمدند : بچه جان ! تو که بچه باهوشی هستی خب می گوید " الف " بگو " الف " . نمی گفت . آخر کار گفتند : چرا نمی گویی ؟ گفت : آخر اگر بگویم " الف " اینجا که تمام نمی شود باز می گوید بگو " ب " . تا بگویم " ب " می گوید بگو " ت " . بگویم " ت " می گوید بگو " ث " . از همان اول " الف " را نمی گویم که تا آخرش راحت باشم زیرا مرا از مدرسه بر می دارید و خیالم راحت می شود . همین که بگویم " الف " دیگر از اینجا رفته ام تا آنجا که دوران جوانی من باید در مدرسه و مکتب صرف بشود .

 { فلسفه اخلاق ، ص 163 }

سایر مشخصات محصول

وزن : 255 گرم
شابک : 9786007747148
مولف : سید محمدسعید مدنی
انتشارات : صدرا
تعداد صفحات : 219
موضوع : تلمیح در ادبیات تلمیح مرتضی ممطهری
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 5141327
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها