0 رای   - 

نگاهی به نظریه انتظار

کتاب نگاهی به نظریه انتظار گردآوری و تدوین بیانات حضرت آیت الله خامنه ای در موضوع انتظار ومباحث مرتبط مثل مفهوم شناسی انتظار ، مبادنی و ادله ، شرایط ، کارکرد انتظار و وظایف منتظر و جامعه منتظر ، آسیب شناسی آن و مبحث حکومت اسلامی و انتظار فرج در هشت فصل به همراه بخش درآمد است . منابع استفاده شده در بیانات نیز در پاورقی آورده شده است .
موجود
150,000 ریال

موضوع کتاب نگاهی به نظریه انتشار تدوین مفهوم انتظار و مهدویت و مطالب مرتبط مثل جامعه منتظر در اندیشه حضرت آیت الله خامنه ای ست . 

انتظار و فرج به عنوان یکی از مبانی اصولی در اسلام همراه با واژه امید است . مقصود از کلمه نظریه در عنوان کتاب اشاره به مجموع گفتار های منطقی دارد . متن بیانات در عین منطقی بودن روان و مناسب  مخاطبین عام و خاص می باشد .

آنچه در این کتاب در بخش درآمد و هشت فصل می خوانید :

 درآمد ؛ ویژگی های حکومت اسلامی ، روش تحقیق در مسئله انتظار ، رویکرد های انحرافی گسترش ظلم در عالم 

بخشی از مظالب این بخش از کتاب صحیفه امام راحل می باشد .

مفهوم شناسی انتظار فرج

مبانی و ادله ی انتظار فرج

شرایط فرج 

کارکرد انتظار فرج 

وظیفه جامعه منتظر

آسیب شناسی انتظا فرج و جامعه منتظر

حکومت اسلامی و انتظار فرج 

دشمن و انتظار فرج

منابع استفاده شده در هر بخش در پاورقی کتاب آمده است .

« انتظار فرج یعنی انتظار گشایش از کار انسانیت . امروز کار انسانیت درگره های سخت پیچیده و گره خورده است ؛ همه بشریت اسیر دو قدرت بزرگ است ... ما مامور به انتظاریم ؛ انتظار یعنی چه ؟ انتظار به معنی مترصد بودن است . در ادبیات نظامی یک چیزی داریم به نام " آماده باش " باید آماده باش باشیم . انسان مومن و منتظر ، آن کسی ست که در حال آماده باش است . اگر امام شما که مامور به ایجاد عدالت و استقرار عدالت در کل جهان است ، امروز ظهور بکند ، باید من و شما آماده باشیم ... انتظار به معنای بی صبری کردن و پا به زمین کوبیدن و چرا دیر شد و چرا نشد و مانند اینها نیست ؛ انتظار یعنی باید دائم در حال آماده باش باشید . »

بخشی از متن کتاب صفحه ی 27 و متن پشت کتاب نظریه انتظار

سایر مشخصات محصول

وزن : 207
شابک : 9786229639504
مولف : آیت الله خامنه ای
انتشارات : انقلاب اسلامی
تعداد صفحات : 162
موضوع : انتظار مهدویت در اندیشه آیت الله خامنه ای
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 6085784
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها