نیایش ها

در کتاب نیایش ها که به همت مهدی چمران ، در بنیاد شهیدچمران گردآوری شده است ؛ یادداشت های کوتاه وی ، به تدریج و با ورود او به سال های مبارزه در لبنان و ایران رنگ و بویی عرفانی به خود می گیرد . کتاب دارای 152 صفحه است که در پایان آن چندین عکس از دوران متفاوت شهید چمران چاپ شده است .
موجود
200,000 ریال

ارسال رایگان
ارسال رایگان
سفارشات بیش از 150 هزار تومان
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن تمامی محصولات
7 روز زمانت تعویض
7 روز زمانت تعویض
ضمانت تعویض در صورت معیوب بودن
کتاب نیایش ها ؛ مناجاتی صرفا روحانی و به دور از غوغای زندگی و در فضایی شوای این دنیای خاکی نیست ، و درعین حال دارای بالاترین مفاهیم و عمیق ترین احساسات عاشقانه ی اون با یزدان پاک است . این راز و نیاز ها اغلب بازگو کننده ی حالات مبارزاتی او و تاریخی فضای زمان او نیز هست یک دوره نمادین از تاریخ زندگی اوست که شمارا با زندگی این شخصیت خارق العاده آشنا می کنیم :
دکتر مصطفی چمران در سال 1311 در تهران ، خیابان پانزده خرداد متولد شد . وی تحصیلات خود را در مدرسه انتصاریه ، نزدیک پامنار ، آغاز کرد و در دارالفنون و البرز دوران متوسطه را گذراند ؛ سپس در دانشکده فنی دانشگاه تهران ادامه تحصیل داد و در سال 1336 در رشته الکترومکانیک فارغ التحصیل شد . وی در همه دوران تحصیل شاگرد اول بود . در سال 1337 با استفاده از بورس تحصیلی شاگردان ممتاز به آمریکا اعزام شد و پس از تحقیقات علمی در جمع معروف ترین دانشمندان جهان در کالیفرنیا و معتبرترین دانشگاه آمریکا  - برکلی - با ممتاز ترین درجه علمی موفق به اخذ مدرک دکترای الکترونیک و فیزیک پلاسما گردید . 
 
 فعالیتهای اجتماعی :
دکتر مصطفی چمران  از 15 سالگی در درس تفسیر قرآن مرحوم آیت الله طالقانی، در مسجد هدایت، و در درس فلسفه و منطق استاد شهید مرتضی مطهری و بعضی از اساتید دیگر شرکت می کرد و از اولین اعضای انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران بود. در مبارزات سیاسی دوران مصدق از مجلس چهاردهم تا ملی شدن صنعت نفت شرکت داشت . 
چمران در آمریکا، از موسسین انجمن دانشجویان ایرانی در کالیفرنیا  او پس از قیام خونین 15 خرداد سال 1342 و سرکوب ظاهری مبارزات مردم مسلمان به رهبری امام خمینی (ره) دست به اقدامی جسورانه و سرنوشت ساز می زند و  به همراهی بعضی از دوستان مؤمن و همفکر ، رهسپار مصر می شود و مدت دو سال در زمان عبد الناصر سخت ترین دوره های چریکی و پارتیزانی را می آموزد و به عنوان بهترین شاگرد این دوره شناخته شده و فوراً مسئولیت تعلیم چریکی مبارزان ایرانی را بر عهده می گیرد .
 حضور در لبنان :
او به کمک امام موسی صدر ، رهبر شیعیان لبنان ، حرکت محرومین و سپس جناح نظامی آن ، سازمان « امل » را بر اساس اصول و مبانی اسلامی پی ریزی می نماید . 
چمران و انقلاب اسلامی ایران :
در بازگشت به ایران در شغل معاونت نخست وزیری، روز و شب خود را به خطر می اندازد تا سریع تر مسأله کردستان را فیصله دهد .او در قضیه فراموش ناشدنی «پاوه» قدرت ایمان و اراده آهنین  و شجاعت و فدا کاری خود را  بر همگان ثابت می کند . 
پس از آن به وزارت دفاع منصوب گردید. وی در پست جدید، برای تغییر و تحول ارتش ، به یک سلسله برنامه های وسیع بنیادی  دست زد که پاکسازی ارتش و پیاده کردن برنامه های اصلاحی از این قبیل است .
شهید  چمران در اولین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ، از سوی مردم تهران به نمایندگی انتخاب شد و سپس به نمایندگی حضرت امام (ره) در شورای عالی دفاع منصوب شد و مأموریت یافت تا به طور مرتب گزارش کار ارتش را ارائه نماید .
پس از شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران ، چمران گروهی از رزمندگان داوطلب را  به گردخود جمع کرد و با تربیت و سازماندهی آنان ، ستاد جنگهای نامنظم را در اهواز تشکیل داد . وی سرانجام سی و یکم خرداد 1360، در منطقه دهلاویه به شهادت رسید .
محبوب من نمونه ای خواندنی ست از نیایش های دکترشهید چمران در ایران :
خدایا ، به هرکه دل بستم ، تو دلم را شکستی . عشق هرکسی را که به دل گرفتم ، تو او را از من گرفتی . هرکجا خواستم دل مضطرب و دردمندم را آرامش دهم و در سایه امیدی ، و به خاطر آرزویی ، برای دلم امنیتی به وجود آورم ، تو یکباره همه را بر هم زدی و در طوفان های وحشت زای حوادث رهایم کردی تا هیچ آرزویی در دل نپرورم و هیچ امیدی نداشته باشم و هیچ وقت آرامش و امنیتی در دل خود احساس نکنم .
خدایا ، تو این چنین کردی تا به غیر از تو محبوبی نگیرم و به جز تو آرزویی نداشته باشم و جز تو به چیزی یا به کسی امید نبندم و جز در سایه توکل به تو ، آرامش و امنیت احساس نکنم ... خدایا ، تو را بر همه این نعمت ها شکر می کنم .

سایر مشخصات محصول

وزن : 180
مولف : مصطفی چمران
انتشارات : بنیاد شهیدچمران
تعداد صفحات : 152
موضوع : مناجات دست نوشته های شهید چمران دلنوشته
جلد : شومیز
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها