0 رای   - 

نیمه پنهان ماه 16 شهید عبدالحسین برونسی به روایت همسر شهید

جلد شانزدهم کتاب نیمه پنهان ماه درباره خصوصیات رفتاری و اخلاقی شهید عبدالحسین برونسی به روایت همسر ایشان خانم معصومه سبک خیز است که توسط نشر روایت فتح در قالب پالتویی چاپ شده است .
موجود شد خبرم کن !
نا موجود
50,000 ریال

ارسال رایگان
ارسال رایگان
سفارشات بیش از 150 هزار تومان
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن تمامی محصولات
7 روز زمانت تعویض
7 روز زمانت تعویض
ضمانت تعویض در صورت معیوب بودن

عبدالحسین برونسی ، در تاریخ ۳ شهریور ۱۳۲۱ ، گلبوی بالا کدکن از توابع تربت حیدریه به دنیا آمد و در تاریخ ۲۳ اسفند ۱۳۶۳ عملیات بدر شرق دجله به شهادت رسیدند . یکی از فرماندهان ایران در جنگ ایران و عراق بودند .

ایشان پس از چند بار تغییر شغل نهایتاً به شغل بنایی روی می‌آورد و تا هنگام پیوستن به سپاه این شغل را ادامه داد . او همچنین از فعالان سیاسی مخالف حکومت پهلوی بود که چند بار توسط ساواک دستگیر و شکنجه شده و نهایتاً حکم اعدامش صادر گردید اما با وقوع انقلاب اجرا نشد .

متنی از خاطرات همسر شهید برونسی را بخوانید :

عبدالحسین پسر خاله ام بود . من او را زیاد ندیده بودم . با این که توی یک ده بودیم خوب نمی شناختمش . بابا و مادرم زیاد می رفتند خانه خاله اما من و خواهرهایم نه . می ماندیم خانه ؛ مادرمان می گفت : خاله پسر بزرگ داره .

از ده بغلی آمده بودند خانه ما آمده بودند خواستگاری من . دهشان نزدیک گلبو بود اما نمی دانم من را کجا دیده بودند که آمده بودند خانه مان . شاید شانزده هفده ساله بودم . خوب یادم نیست . بابا خیلی بدش نمی آمد و نصف و نیمه قبولشان کرده بود . خاله هم می خواست من را برای پسر دومش عبدالحسین خواستگاری کند ولی تا آن موقع چیزی نگفته بود . نمی دانم از کجا بو برده بود که خانه ما چه خبر است . از دست مادرم هم کمی ناراحت شده بود . آمده بود خانه ما خنچه ای هم برای نشان آورده بود ؛ یک جفت کفش ، یک پیراهن و یک چادر . بابا و مادرم وقتی خاله را دیدند تعجب کردند . بابا به مادرم گفت : خانم حتما شما به شون خبر دادی که برای معصومه خواستگار اومده .

مادرم هم گفت : نه شاید شما حواست نبوده حرفی زدی که نباید می زدی .

بالاخره بابا راضی شد . نشانی را که خاله آورده بود قبول کرد دربست هم قبول کرد . می گفت : مثل عبدالحسین کم پیدا می شد . مادرم هم از اولش راضی بود که عبدالحسین دامادش بشود . خواستگار قبلی را جواب کردند . من و عبدالحسین عقد کردیم .

سایر مشخصات محصول

وزن : 44 گرم
شابک : 9786003301382
مولف : مهدیه داوودی
انتشارات : روایت فتح
تعداد صفحات : 56
موضوع : سرگذشتنامه شهیدان جنگ ایران و عراق زندگی نامه شهید برونسی
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 8511780
قطع : پالتویی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها