نیمه پنهان ماه 6 شهیدمهدی باکری به روایت همسر شهید

کتاب نیمه پنهان ماه جلد ششم خاطرات شهید مهدی باکری به روایت صفیه مدرس همسر شهید مهدی باکری است که به قلم مریم برادران جمع آوری شده است . در کتاب نیمه پنهان ماه سعی بر بیان خاطرات و زندگی شهدا از زبان همسرانش است . 
موجود
75,000 ریال

ارسال رایگان
ارسال رایگان
سفارشات بیش از 150 هزار تومان
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن تمامی محصولات
7 روز زمانت تعویض
7 روز زمانت تعویض
ضمانت تعویض در صورت معیوب بودن

شهید مهدی باکری در ۳۰ فروردین ۱۳۳۳ شمسی در شهرستان میاندوآب استان ارومیه چشم به جهان گشودند و در تاریخ 11 آبان ماه 1359 ازدواج کردند و در عملیات بدر در تاریخ 25 اسفند ماه 1363 در جزیره مجنون به شهادت رسیدند . شهید مهدی باکری  فرمانده لشکر 31 عاشورا بودند .

شهید مهدی باکری یک سال بعد از برادرش حمید باکری به شهادت رسیدند .

قسمتی از خاطرات همسر شهید را مطالعه کنید :

شاید تنها باری که سرم داد زد به خاطر بیت المال بود . کشاورزها کنار جاده اهواز دزفول کاهو و گل کلم و سبزیجات می گذاشتند می فروختند . مهدی مدام رفت و آمد داشت . گفت اگر سبزی چیزی لازم دارم بنویسم از آنجا بخرد . خودکارش گوشه اتاق بود . برداشتم که بنویسم یک داد زد " اون خودکار بزار سر جاش . " ترسیدم فکر کردم چی شده من فقط می خواستم اسم چند تا سبزی را بنویسم . همین . گفتم : " تو دیگه خیلی سخت می گیری . " تا آمد از فلان و بهمان بگویم گفت : " به کسی کار نداشته باش و ما باید ببینیم حضرت علی و امام چه طور زندگی می کنند . "

دلخور بود چرا مهدی سرش داد زد ؟ آن هم به خاطر یک خودکار ناقابل نقل آن روز بود که به خاطر دو تا دانه یاس مجبورش کرد برود حلالیت بگیرد تازه گل ها رو از شاخه ای از درخت کنده بود که توی خیابان آویزان بود نتوانست جوابش را ندهد . گفت " حضرت علی رو نمی دونم اما امام بدون همسرشون سر سفره نمی نشینند . " مهدی آرام و آهسته گفت : " کاشکی اتاق کار من هم کنار نشیمنمون بود . همیشه می اومدم پیش تو کی بدش می آد ؟ اما کار فرق داره . " این چیزها را که می گفت صفیه دلش غنج می رفت . مهدی ارزش هر سختی کشیدنی را داشت .

سایر مشخصات محصول

وزن : 100 گرم
شابک : 9786003301344
مولف : مریم برادران
انتشارات : روایت فتح
تعداد صفحات : 72
موضوع : خاطرات همسر شهید مهدی باکری
جلد : رویه مخمل کوبی
شماره کتاب شناسی ملی : 8326812
قطع : پالتویی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها