0 رای   - 

نیم دانگ پیونگ یانگ

کتاب نیم دانگ پیونگ یانگ سفرنامه رضا امیرخانی به کره شمالی است . نویسنده که تلاش فراوانی برای سفر به کشور کره شمالی می کند سر انجام موفق می شود به این کشور اسرارآمیز سفر کند . او در طی دو سفر به مدت بیست روز به شهر پیونگ یانگ کره شمالی می رود و روزنوشت های خود را به عنوان سفرنامه حاضر برای مخاطبان در سه فصل به نگارش در می آورد .
موجود
500,000 ریال
تخفیف 5% درصد
475,000 ریال

کتاب نیم دانگ پیونگ یانگ از جمله سفرنامه های رضا امیرخانی است که در آن به موضوعاتی می پردازد که برای خیلی ها جدید و باور نکردنی است .

نویسنده سعی کرده است به دور از پیش داوری از کره شمالی و با تصویر اولیه سالم به معرفی آن بپردازد . کتاب در سه فصل به عنوان های کیم چی ، قاشق چی و چیطولی جمع آوری شده است . 

فصل اول کتاب یعنی کیم چی از شروع سفر اول امیرخانی به همراه گروهی از حزب موتلفه و در پوشش مستندسازان در تاریخ 18 خرداد 1397 آغاز می شود و تا 26 خرداد 1397 به پایان می رسد و در این فصل به مسائلی همچون فضای جامعه ، قوانین و چارچوب های کره شمالی ، نبود فردیت و فضای امنیتی حاکم و همچنین تلاش خود نویسنده برای کشف اسرار آن جامعه و برقراری رابطه با مردم است .

فصل دوم با عنوان قاشق چی مربوط به زمان برگشت امیرخانی از سفر اولش به پیونگ یانگ است و شامل کنکاش نویسنده در مورد اطلاعاتی که کسب کرده و مقایسه آن ها با کتاب ها و فیلم های موجود درباره کره شمالی است و نتیجه این مقایسه او را متقاعد می کند که سفری دیگر برای کامل کردن سفرنامه ش لازم است .

فصل سوم شامل روایت سفر دوم امیرخانی به کره شمالی از تاریخ یکم تا ششم بهمن ماه سال 97 است و در این فصل از موافقت حزب کارگر کره شمالی می گوید که توانسته از آنها اجازه بگیرد که با مردم عادی و مناسک آن ها جریانی متفاوت تر از سفر قبل ش بگیرد . در فصل از ملاقات با نویسندگان نیز سخن به میان می آورد .

+++++

متنی از کتاب را با هم بخوانیم :

به بچه خیابان ظفر می گویم :

- گذرنامه ها را پس می دهید دیگر ؟

- نه ... مشکلی نیست . کسی با شما کار ندارد .

از کیم میونگ پول دوباره می پرسم :

- نرخ تبدیل وون کره شمالی به دلار چه قدر است ؟ می شود بیرون از پول چنج کنیم ؟ صرافی های هتل و فرودگاه معمولا گرون ترند . برای صرافی گذرنامه می خواهیم دیگر ...

می خواهم کمی مطمئن شوم که نه گفتن هاش واقعی است . می آید جلو و می خندد :

- صرافی برای چی ؟ هر چه بخواهید هست دیگر ... همین جا از فروش گاه خرید کنید دیگر . پاسپورت هم نمی خواهد .

صدای من حسابی آرام شده است . می گویم :

- اینترنت چی ؟ !

- شاید در اتاق سیم داشته باشد . نداشت می توانید با تلفن تماس بگیرید . فقط خیلی گران است !

صفحه 31 کتاب را خواندید ...

سایر مشخصات محصول

وزن : 411 گرم
شابک : 9786003538566
مولف : رضا امیرخانی
انتشارات : افق
تعداد صفحات : 343
موضوع : خاطرات سفر رضا امیرخانی خاطرات سفر کره شمالی
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 5975763
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده