0 رای   - 

نیم دانگ پیونگ یانگ

کتاب نیم دانگ پیونگ یانگ سفرنامه رضا امیرخانی به کره شمالی است . نویسنده که تلاش فراوانی برای سفر به کشور کره شمالی می کند سر انجام موفق می شود به این کشور اسرارآمیز سفر کند . او در طی دو سفر به مدت بیست روز به شهر پیونگ یانگ کره شمالی می رود و روزنوشت های خود را به عنوان سفرنامه حاضر برای مخاطبان در سه فصل به نگارش در می آورد .
موجود
500,000 ریال
تخفیف 5% درصد
475,000 ریال

ارسال رایگان
ارسال رایگان
سفارشات بیش از 150 هزار تومان
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن تمامی محصولات
7 روز زمانت تعویض
7 روز زمانت تعویض
ضمانت تعویض در صورت معیوب بودن

کتاب نیم دانگ پیونگ یانگ از جمله سفرنامه های رضا امیرخانی است که در آن به موضوعاتی می پردازد که برای خیلی ها جدید و باور نکردنی است .

نویسنده سعی کرده است به دور از پیش داوری از کره شمالی و با تصویر اولیه سالم به معرفی آن بپردازد . کتاب در سه فصل به عنوان های کیم چی ، قاشق چی و چیطولی جمع آوری شده است . 

فصل اول کتاب یعنی کیم چی از شروع سفر اول امیرخانی به همراه گروهی از حزب موتلفه و در پوشش مستندسازان در تاریخ 18 خرداد 1397 آغاز می شود و تا 26 خرداد 1397 به پایان می رسد و در این فصل به مسائلی همچون فضای جامعه ، قوانین و چارچوب های کره شمالی ، نبود فردیت و فضای امنیتی حاکم و همچنین تلاش خود نویسنده برای کشف اسرار آن جامعه و برقراری رابطه با مردم است .

فصل دوم با عنوان قاشق چی مربوط به زمان برگشت امیرخانی از سفر اولش به پیونگ یانگ است و شامل کنکاش نویسنده در مورد اطلاعاتی که کسب کرده و مقایسه آن ها با کتاب ها و فیلم های موجود درباره کره شمالی است و نتیجه این مقایسه او را متقاعد می کند که سفری دیگر برای کامل کردن سفرنامه ش لازم است .

فصل سوم شامل روایت سفر دوم امیرخانی به کره شمالی از تاریخ یکم تا ششم بهمن ماه سال 97 است و در این فصل از موافقت حزب کارگر کره شمالی می گوید که توانسته از آنها اجازه بگیرد که با مردم عادی و مناسک آن ها جریانی متفاوت تر از سفر قبل ش بگیرد . در فصل از ملاقات با نویسندگان نیز سخن به میان می آورد .

+++++

متنی از کتاب را با هم بخوانیم :

به بچه خیابان ظفر می گویم :

- گذرنامه ها را پس می دهید دیگر ؟

- نه ... مشکلی نیست . کسی با شما کار ندارد .

از کیم میونگ پول دوباره می پرسم :

- نرخ تبدیل وون کره شمالی به دلار چه قدر است ؟ می شود بیرون از پول چنج کنیم ؟ صرافی های هتل و فرودگاه معمولا گرون ترند . برای صرافی گذرنامه می خواهیم دیگر ...

می خواهم کمی مطمئن شوم که نه گفتن هاش واقعی است . می آید جلو و می خندد :

- صرافی برای چی ؟ هر چه بخواهید هست دیگر ... همین جا از فروش گاه خرید کنید دیگر . پاسپورت هم نمی خواهد .

صدای من حسابی آرام شده است . می گویم :

- اینترنت چی ؟ !

- شاید در اتاق سیم داشته باشد . نداشت می توانید با تلفن تماس بگیرید . فقط خیلی گران است !

صفحه 31 کتاب را خواندید ...

سایر مشخصات محصول

وزن : 411 گرم
شابک : 9786003538566
مولف : رضا امیرخانی
انتشارات : افق
تعداد صفحات : 343
موضوع : خاطرات سفر رضا امیرخانی خاطرات سفر کره شمالی
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 5975763
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها