برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

وارثان عاشورا

کتاب وارثان عاشورا به نویسندگی علی صفایی حائری است . نوشته حاضر مجموعه ای است از سخنرانی های استاد علی صفایی حائری ره که بین سال های 72 تا 77 در هر ماه محرم انجام داده اند و بعد از سخنرانی آن ها را خود می نوشتند .

ادامه مطلب
32,500 تومان
آخرین موجودی
دوست داشتن0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
محصولات مرتبط
توضیحات

در این مجموعه استاد از مسائل و مشکلات امروز ما گفته اند . توجه و تفکر و دقت در این مباحث می تواند حلال بسیاری از معضلات فکری و عملی اکنون ما باشد . از میان این مباحث ، بحث اضطرار به حجت و حق و شبهه خود از جایگاه ویژه ای برخوردار است و از پایه های مهم این بحث ها هستند . مباحث مهم بعدی را استاد در کتاب از معرفت دینی تا حکومت دینی ، عنوان نموده اند . توجه به اهداف و مشکلات حکومت دینی از مباحث مهم و ریشه ای در شناخت ساختار حکومت دینی است که استاد به آن پرداخته اند .

بخشی از این کتاب را مطالعه بفرمایید : اندیشه ی اجتماعی :

بینات و کتاب و میزان در تربیت ، و ترکیب و تبدیل در اخلاق ، و قدر و استمرار و ارتباط با نیروهای خود و اشیا و افراد در حکومت و حقوق ، و چرخش امکانات و اشتراک در استعدادها و در نتیجه ، در منافع و در منابع در نظام اقتصادی اثر گذار است . در واقع با همین مبانی و اهداف و با توجه به شرایط و زمینه هاست که سیستم فکری در مورد مشکلات اقتصادی جواب می دهد و هم پای مسائل رشد و توسعه و نگاه های خرد و کلان و موج سوم به تحلیل و تبیین می پردازد . جوابگویی به مشکلات ، خارج از مبانی و آرمان ها و جدا و بیگانه از زمینه ها و شرایط ، ناچار به بیگانگی در شکل و روش منتهی می شود . چون هر جریان با نوع برخورد و مبانی و اهداف خود همراه است . بینشی که امکانات را در اختیار یک دسته می گذارد و با تولید انبوه به مصرف انبوه فکر می کند ، ناچار در چرخه ی تولید و مصرف گرفتار می شود و از آن سوی دنیا در منابع زیرزمینی و در بازار مصرف تو ، برای خودش منافع مسلم و حق دخالت می بیند و ناچار به نظم نوین در این دهکده ی فراخی که باید نیازهایش را تامین و مازادش را مصرف کند ، روی می آورد و طرح رویارویی تمدن ها را می ریزد و به جنگ و صلح از این زاویه می نگرد .

ادامه مطلب
جزئیات محصول

مشخصات

موضوع
فلسفه عاشورا
مولف
علی صفایی حائری
انتشارات
لیلة القدر
تعداد صفحات
288
شابک
978-964-93098-0-4
جلد
شومیز
شماره کتاب شناسی ملی
80-5146
قطع
رقعی
نظرات
بدون نظر

تنظیمات

اشتراک گذاری

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم