برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

پانصد صندلی خالی

کتاب پانصد صندلی خالی روزنوشت لیلی علام الدین اسود از سه سال محاصره شهرک شیعه نشین الفوعه سوریه است . نویسنده زنی معمولی ست که قلم به دست می گیرد تا قصه ای واقعی را از دل روزهای ترس و حسرت و مشکلات برای تاریخ بنویسد برای خیلی ها که تصوری از  اوضاع این مناطق نداشتند اما این همه ماجرا  نیست این داستان روایتی از بخش تاریخ شیعه است برای نسل آینده که بعد از جنگ الفوعه را در چند خط کتاب پیدا می کنند .  

ادامه مطلب
10,000 تومان
آخرین موجودی
دوست داشتن0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
محصولات مرتبط
توضیحات

موضوع کتاب پانصد صندلی خالی روز نگار یک زن سوری است در روزها و لحظه های سه سال محاصره ی کامل و سخت . تمام جنگ های دنیا یک روز به پایان می رسند برخی خیلی طولانی اما بالاخره تمام می شوند و شاید اندازه برگه ای در تاریخ ثبت نشوند .

قصه ی محاصره الفوعه و کفریا هم همین طور اما باید بنویسند الفوعه شهرکی در شمال سوریه و قسمتی از ادلب سه سال تمام مقاومت کرد . وضعیت مردم در این دوران به خاطر قطعی رابطه ها بر جهان پوشیده بود . نوشتار پیش رو مطالبی ست که که با سختی برای ترجمه در اختیار مترجم قرار گرفت تا صدای مردم به گوش دیگران برسد . بعد از سه سال سخت ترین و دردناک ترین مبادله صورت گرفت . دردناک ترین قسمت این مبادله  راز نام کتاب است . پانصد صندلی خالی و رنج هایی که روایت نشد . 

بخشی از کتاب پانصد صندلی خالی  صفحه ی۳۳ :

« چتر ها باز می شدند و لبخند روی لب ها می نشست . حالا هواپیما شده بود برای ما مثل آمدن قاصدک . مثل پیام آور شادی . هواپیما که بیاید ، چیز مفیدی با خودش می آورد . چتر ها افتادند پشت خانه های کفریا و الفوعه . دقیقا آن وسط . بیرون دو منطقه . آنجا که خانه ای دیگر نیست . چتر ها که افتادند دیگر چیزی ندیدیم ؛ اما همسایه ها هنوز بحث می کردند با هم که این چتر ها با خودشان چه آوردند .

ام علی هیجان زده می گفت : حتما پول فرستاده اند . خب باید مردم حقوق شون رو بگیرند . دیگه هیچ پولی نمونده برامون . ام حسن نگذاشت حرفش را تمام کند : « نه حتما چای فرستادند شایدم رب گوجه اون لوبیا قرمز هایی که دفعه پیش برامون فرستادند بپزیم .» ابو محمد همان طور که آرام نشسته بود روی سکوی کنار در خانه اش گفت : « حتما توتون و تنباکو آوردند » زنش گفت : ان شا الله مته و قهوه ... دلم لک زده برای قهوه . .. »  

ادامه مطلب
جزئیات محصول

مشخصات

موضوع
زوزنوشت یکی از اهالی الفوعه سوریه از سه سال محاصره
مولف
رقیه کریمی
انتشارات
شهید کاظمی
تعداد صفحات
88
شابک
9786226609876
وزن
112
جلد
شومیز
شماره کتاب شناسی ملی
5986603
قطع
رقعی
نظرات
بدون نظر

تنظیمات

اشتراک گذاری

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم