برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

پری دخت

پریدخت کتابی است عاشقانه  از نامه های دلتنگی دختری به نام پریدخت به معشوقش سیدمحمود در زمان قاجار با زیر عنوان « مراسلات پاریس طهران » به قلم رمانتیک جوان برتر ایرانی در جشنواره جوان برتر ایرانی جناب حامد عسکری 

ادامه مطلب
25,000 تومان
آخرین موجودی
دوست داشتن0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
محصولات مرتبط
توضیحات

یکی از زیباترین نامه های پردیخت به سیدمحمود:

هوالحی

قربانت شوم ! آقا سیدمحمودم ! ( الهی دور انگشت هایتان بگردیم که اینقدر گوارا می نگارید . جوهر برکاغذ سابیده می شود از بس که چشمان مان بر آن میرقصند . عشق را آدابی است و بی قراری را سلوکی و فرق هاست میان آنکه نامه وا نمی کند و آنکه نامه تا نمی کند . پریدخت تان بی راه نمی گوید و غلو نمی کند ، اگر بگوید تک تک واژه هایتان را بوییده و بوسیده و از حفظ شده است . نامه هایتان را در گنجه آبنوس مرحمتی آقاجان مان که تحفه هند است ، گذاشته ایم . این جعبه گنج من است ،دارایی من است .

یکی از زیباترین نامه های سیدمحمود به پریدخت :

خاتون جانم ! محبوب خوش بوی من ! پریدخت جانم ! مرقومه واصل شد . یادتان بهار دل است و گلدانی لاله عباسی را در هزارتوی تالاری هزار در و بر هر در هزار قفل بگذارید ، بهار که برسد می شکفد ، تازه می شود معطر می شود . معطر می کند ... حکایت دل ما و یاد شما نیز همین است . غریبستان فرنگ که سهل است شما بگو در ستاره دیگر ؛ هرکجا برویم یادتان با ماست و خاطر به یادتان عاطر است .

ادامه مطلب
جزئیات محصول

مشخصات

موضوع
نامه های فارسی
مولف
حامد عسکری
انتشارات
قبسات
تعداد صفحات
140
شابک
9786008441359
جلد
نرم
شماره کتاب شناسی ملی
5361440
نظرات
بدون نظر

تنظیمات

اشتراک گذاری

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم