3 رای   - 

چریک تنها

کتاب چریک تنها زندگینامه و خاطراتی از روحانی مبارز شهید سید علی اندرزگو است که توسط گروه فرهنگی شهید ابراهیک هادی جمع آوری شده است .
موجود
95,000 ریال

شهید اندرزگو از نظر دوست و دشمن اعجوبه ای تکرار نشدنی است . او شاگردی از شاگردان مکتب امام عزیز بود که فعالیت گسترده ای انجام داد تا دریای انقلاب به ساحل امن و پیروزی نزدیک شود و نظام شاهنشاهی برچیده شود .

او دستگاه عریض و طویل امنیتی شاه را به سخره گرفت و به گواهی اسناد ساواک سال ها دشمنان را سر در گم کرد . رد پای او گاه در پاکستان و افغانستان دیده می شد گاه در لبنان و سوریه و عراق .

روزی در تهران مشغول آماده سازی مبارزین بود و روز دیگر در مشهد کنار خانواده روزی در قم پای درس حوزه بود و روزی دیگر تا کاخ شاهنشاهی نفوذ می کرد !

در روزگاری که داشتن یک فشنگ جرم بود او با کامیون سلاح وارد کشور می کرد !

مرزداران او را می شناختند از کردستان و خوزستان تا کویرهای سیستان و بلوچستان را برای تهیه سلاح رفته بود .

مردم او را در لبسهای مختلف می دیدند استاد تغییر چهره بود ! بارها تصویر خودش را بر در و دیوار پاسگاه ها دیده بود و آرام از کنار مامورانی که به دنبالش بودند عبور می کرد !

ده ها اسم و شناسنامه و گذرنامه داشت کاری می کرد که برخی مواقع حتی خانواده اش او را نمی شناختند . با این همه هیچگاه اصول را فراموش نکرد . او تابع محض ولایت بود و مطیع امام .

پانزده سال فعالیت انقلابی او در واپسین روزهای عمر رژیم پهلوی به پایان رسید .

گفته بود که خون من طومار این رژیم را بر باد می دهد . شهید حجت الاسلام سید علی اندرزگو به سبب مجاهدت های فراوان پاداش تلاش خالصانه اش را روز نوزدهم رمضان برابر با دوم شهریور 1357 از پروردگار خویش دریافت داشت .

کتاب چریک تنها در 96 صفحه در قطع پالتویی مزین به عکس های دوران مختلف زندگی شهید اندرزگو چاپ شده است .

سایر مشخصات محصول

وزن : 91 گرم
شابک : 9786007841808
انتشارات : شهید ابراهیم هادی
تعداد صفحات : 96
موضوع : جنبش ها و قیام ها ایران زندگی نامه شهید سید علی اندرزگو
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 5754745
قطع : پالتویی
هیچ نظری ارسال نشده