0 رای   - 

چهل حدیث از امام حسین علیه السلام

کتاب حاضر همان طور که از نامش پیداست ، مجموعه ای است متشکل از چهل حدیث از امام حسین علیه السلام که استاد علی صفایی حائری به رشته تحریر درآورده است . 
موجود
225,000 ریال

کتاب پیش رو در 168 صفحه توسط انتشارات لیلة القدر به چاپ رسیده است . در این کتاب نویسنده چهل فصل را عنوان نموده است و برای عبارت های چهل حدیث اعراب گذاری شده است تا خواندن و فهمشان دشوار نباشد .

بخشی از این کتاب ارزشمند را مطالعه بفرمایید :

آنچه انسان را می خورد :

امام حسین ع فرمود : ثروت و دارایی تو ، اگر برای تو نباشد ، تو برای آن خواهی بود . هیچ از آن نگاه ندار و بر آن ابقا مکن ، که بر تو باقی نمی ماند و یا بر تو ابقا نمی کند . تو آن را بخور و از آن بهره بردار ، پیش از آنکه تو را بخورد و بهره آن بشوی . ما دارایی خود را نوعی از وجود خود و یا ادامه خود و یا جبران هستی از دست رفته خود حساب می کنیم و به حفاظت و نگهداری از آن می پردازیم . در کلام امام علیه السلام این احساس وحدت و اتحاد و استمرار در دارایی و مال را به نوعی احساس درگیری و بهره برداری می کشاند و ثروتمند مردن را با ثروتمند زندگی کردن و اسیر مال بودن را با امیر بر آن بودن و بهره برداری پیش از دست رفتن و مصرف کردن پیش از مصرف شدن و تمام شدن را ، به آدمی می آموزد . در واقع آدمی که خود به رشد و وسعت نرسیده باشد ، رشد سرمایه ها و دارایی ها ، او را به اسارت می برد و به بت پرستی می کشاند . در نتیجه ، تو که باید مال را به کار می کشیدی و در اره هدف هایت می گذاشتی ، خود به کار مال و دارایی مشغول می شوی و در راه این هدف و جمع آوری و نمایش و تظاهر به آن می مانی و تصرف و مصرف آ ن را با مصرف در وجود هستی خود ، یکی می پنداری ؛ حتی به آن اولویت می دهی و خود را برای آن می گذاری و به پای آن می ریزی .

سایر مشخصات محصول

شابک : 978-964-7803-71-7
مولف : علی صفایی حائری
انتشارات : لیلة القدر
تعداد صفحات : 168
موضوع : احادیث امام حسین ع
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 5649413
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها