چهل نامه ی کوتاه به همسرم

کتاب چهل نامه کوتاه به همسرم نوشته نادر ابراهیمی که در این اثر حرف‌ها و ناگفته‌های خود را به همسرش در قالب 40 نامه کوتاه بیان کرده است.
موجود
215,000 ریال

 نادر ابراهیمی متولد سال ۱۳۱۵و نویسنده برگزیده ادبیات داستانی ۲۰ سال بعد از انقلاب است. نخستین کتابش با عنوان «خانه‌ای برای شب» در سال ۱۳۴۲ به‌ چاپ رسید. با همکاری همسرش «مؤسسه همگام با کودکان و نوجوانان» را تأسیس کرد که عنوان «ناشر برگزیده آسیا» و «ناشر برگزیده نخست جهان» را از جشنواره‌های آسیایی و جهانی تصویرگری کتاب کودک دریافت کرد. ابراهیمی در زمینه ادبیات کودکان، جایزه نخست براتیسلاوا، جایزه نخست تعلیم و تربیت یونسکو، جایزه کتاب برگزیده سال ایران و چندین جایزه دیگر را هم دریافت کرده ‌است. ابراهیمی در سن ۷۲ سالگی در خرداد ۱۳۸۷ درگذشت.

نادر ابراهیمی درباره انگیزه انتشار کتاب"چهل نامه کوتاه به همسرم" می­گوید:

"... و این شد که تدریجاً تعداد این نامه­ ها که نگاهی هم داشتند به جریان­ های عادی زندگی، رو به فزونی نهاد، تا آنجا که فکر کردم این مجموعه، شاید، فقط نامه­ های من به همسرم نباشد، بل سخنان بسیاری از همسران به همسرانشان باشد، و به همین دلیل به فکر بازنویسی و چاپ و انتشار آنها افتادم.

... و اینک این هدیه راستین ماست- من و همسرم- به همه کسانی که این نامه­ ها می­تواند از زبان ایشان نیز بوده باشد. لااقل، گهگاه، اگر نه همیشه، و مشکل­ گشای ایشان به همین­گونه. و شاید، در لحظه­ هایی به ضرورت، غم را عقب بنشاند، آنقدر که امکان به آسودگی نفس کشیدن پدید آید."

سایر مشخصات محصول

وزن : 150 گرم
شابک : 978964559190
مولف : نادر ابراهیمی
انتشارات : روزبهان
تعداد صفحات : 138
موضوع : نامه های فارسی نامه های عاشقانه
شماره کتاب شناسی ملی : 682820
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها