0 رای   - 

کاشوب

کتاب کاشوب به همت نفیسه مرشد زاده بیست و سه روایت از روضه‌هاییست که زندگی می‌کنیم . روایت‌های واقعی و مستند با زاویه دیدگاه های متفاوت که هم در یک نقطه واحد با نگاه به با واقعه‌ی سال ۶۱ هجری و روضه های شیرین محرم به وحدت می رسند .  این نویسندگان با شغل و گرایش‌های مختلف دارند و  با لحن توصیفی ، شخصیتی خودشان روایت شان را  از مجالس گذشته و امروز روضه گزارش می کنند .
موجود
240,000 ریال

کتاب کاشوب تلاشی ست از گزارش ها و داستان های صادقانه ، واقعی و البته مستند و زیبا جمعی از نویسندگان با موضوع روضه هایی که زندگی شده است . در این کتاب ۲۳ نویسنده از نسل ها و سلایق  مختلف در عین وحدت روایت های شان را با موضوع روایت های روضه های محرم متفاوت بیان کرده اند .

این مجموعه ذره‌ای از یک جریان واحد و بی کران  است که  در حوزه‌ی عاشورا و محرم تولید می شود و در کنار هزاران اثر این حوزه همچون قطره ای به دریای محبت اهل بیت پیشکش می شود . روایت ها با زبانی ساده و پر از نشانه های فرهنگ های مختلف روایت می شود و مخاطب را با روایت هایی از تجربه های شخصی همراه می کند .

بخشی از کتاب کاشوب صفحه ی ۷۱ :

« اولین سال است می آیم روضه برقعی ها . مامان فاطی آن قدر از قدمت و خلوص و کرامت های این روضه برایم گفت تا مجابم کرد امسال عاشورا را با طعم شیر نذری این خانه باز کنم و اشک چشم را با روضه ی این خانه شروع کنم . از کمر کش کوچه تا تهش که ورودی خانه است مردها به دیوار تکیه داده اند . چون کوچه باریک می شود و زن ها آنقدر زیادند که رفت و آمد بی تنه زدن به آنها میسر نیست . گوشی را در می آورم و از عمق کوچه و حالت آدم ها عکس می گیرم . خانه ی برقعی ها از این خانه های قجری ست که اندرونی و بیرونی دارند . »

سایر مشخصات محصول

وزن : 283
شابک : 9786009801916
مولف : جمعی از نویسندگان - دبیر مجموعه نفیسه مرشد زاده
انتشارات : اطراف
تعداد صفحات : 245
موضوع : روایت های ۲۳ نویسنده از روضه های محرم با سلایق مختلف و و نقطه مشترک
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 4865243
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها